Responsive, SEO Uyumlu Web Tasarım Hizmeti - CORAZU

Responsive, SEO Uyumlu Web Tasarım Hizmeti

  • Anasayfa
  • Responsive, SEO Uyumlu Web Tasarım Hizmeti

WEB TASARIM HİZMETİ

Web Tasarım Hizmeti Nedir?

Web tasarım hizmeti, herhangi bir markanın veya bir bireyin sahip olduğu internet sitesinin yeni tasarım teknolojileriyle birlikte kişinin isteğine göre tasarlanması veya hazırlanmasına denir. Web tasarım birçok farklı şekilde yapılabilir.

Hazır yazılımlar kullanarak (WordPress, Joomla vs.)
HTML ve CSS ile özel olarak tasarlanan şablonu kodlayarak
Görsel düzenleme programlarıyla sürükle & bırak yaparak

Hangi şekilde yapılırsa yapılsın web tasarımda dikkat edilmesi gereken temel şeyler de vardır, bunlar: Kullanıcı deneyimi, hız ve performans, doğru renk paletinin kullanımı, kolay erişebilirlik ve fonksiyonellik.

MOBİL UYUMLU WEB TASARIM

Siteniz Neden Responsive (Mobil Uyumlu) Olmalı?

Dijital dünyanın değişen trendlerinde mobil aramalar, arama motoru trafiğini domine etti. Son verilere göre arama motoru trafiğinin %52,1’lik kısmı mobil platformlar üzerinde dönüyor. Google’da böyle bir gelişme sonucunda mobile first indexing‘i duyurdu. Mobil öncelikli indexleme şeklinde çevirebiliriz.

Bu güncelleme ile mobil uyumluluğu yüksek olan siteler hem mobil hem de masaüstü sıralamalarda daha fazla görüntülenme alıyor. Kısacası mobil uyumluluk SEO kriteri olarak seviye atladı ve sitenizin mobil uyumluluğu sıralamanızı da belirliyor.

SEO UYUMLU WEB TASARIM

Sitenizin SEO Uyumlu Olması Ne Demek?

Bir dijital pazarlama ajansı olarak SEO hizmeti verdiğimiz için bizim yapacağımız tüm işlerin SEO uyumlu diye tabir ettiğimiz alanda kalması gerekir. Web tasarımı yapıyorsak bu web tasarımının SEO kriterlerini yerine getirdiğinden emin olmamız gerekir. İşte tam burada SEO uyumlu Web tasarım kavramı ortaya çıkıyor.

SEO uyumlu web tasarım nasıl yapılır?

Meta etiketlerinin, H etiketlerinin doğru kullanılması.
Yapısal veri işaretlemelerinin yapılması.
SEO uyumlu URL (link) yapısının kullanılması.
Hız ve performans ayarlamalarının yapılması.
MOBİL UYUMLULUK ayarlarının tam yapılması.
Site içi gezinmeyi engelleyecek veya zorlaştıracak etkenlerin ortadan kaldırılması.
Hatasız çalışan sitemap kurulumu.
Lokal işletmeler için lokalizasyon ayarlarının yapılması.
Anahtar kelimelerin geçtiği blog içeriklerinin oluşturulup, SEO'ya uygun şekilde blog sayfasına eklenmesi.

SEO uyumlu web tasarım sadece bunlardan ibaret olmamakla birlikte, bir siteye SEO uyumlu diyebilmek için daha birçok kriterin sağlanması gerekmektedir. Yukarıda saydıklarımız tamamen temel işlemlerdir ve mutlaka uyulması gerekmektedir.

SON REFERANSLARIMIZ

CORAZU Kalitesiyle Tanışmış Siteler

GNA Tasarım

GNA TASARIM LTD.ŞTİ. için kurumsal WordPress sitesi hazırlayarak onları yeni tasarım trendleriyle buluşturduk. Mobil uyumlu ve seo uyumlu web tasarım hizmeti alıp dijital kimliklerinin görünürlüğünü artırdılar. Hızlandırma, iç SEO çalışmaları, iletişim ayarlarının yapılandırılması gibi işlemler yapıldı.

Süre: 1 hafta | İşlemler: Tasarım, SEO, Performans Ayarlamaları

OvB Sistemi®

OvB Sistemi® ile kurumsal WordPress sitesi ve eski sitelerindeki birkaç fonksiyonun WordPress ile sağlanması gibi bir projede çalıştık. Hızlandırma, iç SEO çalışmaları, iletişim ayarlarının yapılandırılması, site içi içeriklerin redaktesi gibi birçok işlem yapıldı.

Süre: 1 hafta | İşlemler: Tasarım, SEO, İçerik Yazımı ve Radakte İşlemleri, Performans Ayarlamaları

Günlük Proxy

Günlük Proxy sitesi ile WordPress’te yapılması pek düşünülmeyen bir sistem yaptık. CRON ile yenilenen proxy paylaşımı, sınırsız lokasyon eklenen Web Proxy hizmeti, WooCommerce ile tam fonksiyonel e-ticaret sitesi kurulumu yaparak eski halinden bambaşka bir site yaptık. İçerik yazımı, web tasarım, yazılım & kodlama, grafik işleri, e-ticaret sitesi kurulumu, SEO çalışması (iç-dış) gibi hizmetlerle çalıştık.

Süre: 3 hafta | İşlemler: Tasarım, SEO, İçerik Yazımı, E-ticaret, Yazılım & Kodlama

Tüm Referanslar

SIKÇA SORULAN SORULAR

Web Tasarımla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Web tasarım fiyatları için net bir paketimiz olmamakla birlikte başlangıç ücreti 2.000₺ - 5.000₺ aralığındadır. Eklenecek özelliklere, sayfa sayısına ve ekstralara göre fiyatlar değişmektedir.
WordPress ile tüm web tasarım hizmetlerimizi eksiksiz sağlayabildiğimiz için çalışmalarımızın büyük çoğunluğu WordPress ile yapılmıştır. Fakat müşterilerimizin talebine göre de özel yazılım kullanımına başvurabiliyoruz.
Evet, CORAZU bir dijital pazarlama ajansı olduğu için SEO kriterlerine fazlasıyla hakim ve onlara önem veriyor. Sizin için hazırlayacağımız internet sitesi tamamen SEO uyumlu olacaktır.
Evet! Lisanssız eklentilerin kullanımı yasal değildir. Aynı zamanda etik ve güvenli de değildir. İnternette bulacağınız tüm lisanssız eklentiler, yazılımlar ve temalar güvenlik zaafiyeti içerir. CORAZU olarak geliştirici emeğine sonuna kadar saygı duyuyoruz ve müşterilerimizin güvenliğini düşündüğümüz için asla lisanssız yazılım/tema/eklenti kullanmıyoruz.
Destek süresi bizden aldığınız web tasarım hizmetinin teslim edilmesiyle birlikte başlar ve 365 gün boyunca devam eder. Bu destek süresi içinde temel içerik güncellemeleri, eklenti/tema güncellemeleri gibi işlemler destek kapsamına dahildir.
İsterseniz bizim sunucularımızda barınabilir ve domainlerinizi yönetmemize izin verebilirsiniz. İsterseniz bizim önerdiğimiz veya onayladığımız bir sunucuda sitenizi barındırabilirsiniz.
Siteniz WordPress olacağı için yönetim paneli WordPress ile gelen wp-admin'dir. Dünyadaki sitelerin %30'undan fazlasının kullandığı WordPress ile istediğiniz birçok şeyi kolayca yapabilirsiniz.
Evet! Mobil trafiğin ve akıllı telefonların bu kadar fazla olduğu bu dönemde internet sitenizin mobil uyumlu olmaması demek, tüm paranızı çöpe atmanız demektir. CORAZU ile tam mobil uyumlu web tasarım için iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Eğer hizmetimizle ilgileniyorsanız aşağıdaki formdan teklif alabilirsiniz.