Responsive, SEO Uyumlu Web Tasarım Hizmeti

SEO Uyumlu Web Tasarım hizmetiyle, markanız için hayallerinizdeki web tasarıma bir tık uzaktasınız. Responsive web tasarım hizmeti ile kullanıcı deneyimini doruklarda yaşatın! Herhangi bir SEO çalışması yapmadan bırakın siteniz kendi başına yükselsin.

web tasarım
web tasarım hizmeti

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım hizmeti, herhangi bir markanın veya bir bireyin sahip olduğu internet sitesinin yeni tasarım teknolojileriyle birlikte kişinin isteğine göre, bir web tasarım firması tarafından hazırlanmasına denir. Web tasarım birçok farklı şekilde yapılabilir.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

 • Hazır yazılımlar kullanarak (WordPress, Joomla vs.)
 • HTML ve CSS ile özel olarak tasarlanan şablonu kodlayarak
 • Görsel düzenleme programlarıyla sürükle & bırak yaparak

Hangi şekilde yapılırsa yapılsın web tasarımda dikkat edilmesi gereken temel şeyler de vardır, bunlar:

 • Kullanıcı deneyimi,
 • Hız ve performans,
 • Cross-browser uyumluluğu,
 • Responsive (mobil uyumluluk),
 • Markayı temsil eden renklerin uyumlu kullanımı,

SEO Uyumlu Web Tasarım Neden Önemlidir?

Bir dijital pazarlama ajansı olarak SEO hizmeti verdiğimiz için bizim yapacağımız tüm işlerin SEO uyumlu diye tabir ettiğimiz alanda kalması gerekir. Web tasarımı yapıyorsak bu web tasarımının SEO kriterlerini yerine getirdiğinden emin olmamız gerekir. İşte tam burada SEO uyumlu Web tasarım kavramı ortaya çıkıyor.

8 Adımda SEO Uyumlu Web Tasarım Nasıl Yapılır?

 1. Meta etiketlerinin, H etiketlerinin doğru kullanılması.
 2. Yapısal veri işaretlemelerinin yapılması.
 3. SEO uyumlu URL (link) yapısının kullanılması.
 4. Hız ve performans ayarlamalarının yapılması.
 5. Mobil uyumluluk ayarlarının tam yapılması.
 6. Site içi gezinmeyi engelleyecek veya zorlaştıracak etkenlerin ortadan kaldırılması.
 7. Hatasız çalışan sitemap kurulumu.
 8. Lokal işletmeler için lokalizasyon ayarlarının yapılması.

SEO uyumlu web tasarım sadece bunlardan ibaret olmamakla birlikte, bir siteye SEO uyumlu diyebilmek için daha birçok kriterin sağlanması gerekir. Yukarıda yer alan işlemler tamamen temel işlemlerdir ve mutlaka uyulması gerekir.

seo uyumlu web tasarımı
mobil uyumluluk neden önemli

Siteniz Neden Responsive (Mobil Uyumlu) Olmalıdır?

Dijital dünyanın değişen trendlerinde mobil aramalar, arama motoru trafiğini domine etti. Son verilere göre arama motoru trafiğinin %52,1’lik kısmı mobil platformlar üzerinde dönüyor. Google ise cihaz tercihinde mobil cihazların trafiği domine etmesi sebebiyle, kullanıcı deneyimini artırmak için mobil uyumluluğu bir SEO kriteri haline getirdi. Sonraki süreçlerde ise tüm aramaları mobile-first indexing dediğimiz mobil öncelikli indexleme olayını devreye soktu. Bu durumdan, sorumuzun cevabı şu şekilde verilebilir: Google sıralamalarınız iyi olsun istiyorsanız, mobil uyumluluk bir zorunluluktur.

Referanslarımız

Web tasarım hizmeti için CORAZU’yu tercih ederek markaları için en iyi kararı vermiş olan bazı internet sitelerini listeledik.

GNA Tasarım

GNA TASARIM LTD.ŞTİ. için kurumsal WordPress sitesi hazırlayarak onları yeni tasarım trendleriyle buluşturduk.

Mobil uyumlu ve SEO uyumlu web tasarım hizmeti alıp dijital kimliklerinin görünürlüğünü artırdılar.

Hızlandırma, iç SEO çalışmaları, iletişim ayarlarının yapılandırılması gibi işlemler yapıldı.

Proje Detayları

Proje Süresi: 1 hafta

Yapılan İşlemler:

 • Tasarım,
 • SEO,
 • Performans ayarlamaları.

OVB Sistemi

OvB Sistemi® ile kurumsal WordPress sitesi ve eski sitelerindeki birkaç fonksiyonun WordPress ile sağlanması gibi bir projede çalıştık.

Hızlandırma, iç SEO çalışmaları, iletişim ayarlarının yapılandırılması, site içi içeriklerin redaktesi gibi birçok işlem yapıldı.

Proje Detayları

Proje Süresi: 1 hafta

Yapılan İşlemler:

 • Tasarım,
 • SEO ayarlamaları,
 • İçerik yazımı ve radakte işlemleri,
 • Performans ayarlamaları.

İçerikly

CORAZUmedia’ya bağlı bir hizmet sitesi olan İçerikly Dijital İçerik Ajansı’nın web tasarım çalışmasını referanslarımıza eklemek istedik çünkü, OVB tasarımı gibi, bu tasarımda da tasarım çizgimizi göstermek istedik.

Logo, site içi grafikler, müşteri paneli altyapısı, içerikler, performans ve SEO ayarlamaları gibi birçok çalışma yapıldı.

Proje Detayları

Proje Süresi: 4 hafta

Yapılan İşlemler:

 • Web geliştirme (müşteri, yazar, editör paneli),
 • Web tasarım
 • SEO ayarlamaları
 • İçerik yazımı
 • Grafik tasarımı,
 • Performans ayarlamaları.

Web Tasarım Sıkça Sorulan Sorular

Buradan sonrası opsiyonel olsa da markalaşmanın yolu marka bilinirliğini artırmaktır. Bu adımla birlikte marka bilinirliğinizi artıracak remarketing tipi reklam kampanyalarıyla eski ziyaretçilerinizi sadık müşteriler yapmak hedeflenir.

Web tasarım fiyatları için net bir paketimiz olmamakla birlikte başlangıç ücreti 2.000₺ – 5.000₺ aralığındadır. Eklenecek özelliklere, sayfa sayısına ve ekstralara göre fiyatlar değişmektedir.

WordPress ile tüm web tasarım hizmetlerimizi eksiksiz sağlayabildiğimiz için çalışmalarımızın büyük çoğunluğu WordPress ile yapılmıştır. Fakat müşterilerimizin talebine göre de özel yazılım kullanımına başvurabiliyoruz.

Evet, CORAZU bir dijital pazarlama ajansı olduğu için SEO kriterlerine fazlasıyla hakim ve onlara önem veriyor. Sizin için hazırlayacağımız internet sitesi tamamen SEO uyumlu olacaktır.

Evet! Lisanssız eklentilerin kullanımı yasal değildir. Aynı zamanda etik ve güvenli de değildir. İnternette bulacağınız tüm lisanssız eklentiler, yazılımlar ve temalar güvenlik zaafiyeti içerir. CORAZU olarak geliştirici emeğine sonuna kadar saygı duyuyoruz ve müşterilerimizin güvenliğini düşündüğümüz için asla lisanssız yazılım/tema/eklenti kullanmıyoruz.

Destek süresi bizden aldığınız web tasarım hizmetinin teslim edilmesiyle birlikte başlar ve 365 gün boyunca devam eder. Bu destek süresi içinde temel içerik güncellemeleri, eklenti/tema güncellemeleri gibi işlemler destek kapsamına dahildir.

İsterseniz bizim sunucularımızda barınabilir ve domainlerinizi yönetmemize izin verebilirsiniz. İsterseniz bizim önerdiğimiz veya onayladığımız bir sunucuda sitenizi barındırabilirsiniz.

Siteniz WordPress olacağı için yönetim paneli WordPress ile gelen wp-admin’dir. Dünyadaki sitelerin %30’undan fazlasının kullandığı WordPress ile istediğiniz birçok şeyi kolayca yapabilirsiniz.

Evet! Mobil trafiğin ve akıllı telefonların bu kadar fazla olduğu bu dönemde internet sitenizin mobil uyumlu olmaması demek, tüm paranızı çöpe atmanız demektir. CORAZU ile tam mobil uyumlu web tasarım için iletişime geçebilirsiniz.

Sizi Arayalım

İletişime Geçin

Adres

Duygulu Sokak 26/A, Altındağ/Ankara

Eposta

Telefon

Sosyal Medya

Scroll to Top