Sosyal Medya Yönetimi

Markanız ile takipçileriniz arasında olan bağı güçlendirmek, yeni takipçiler bulup onlarla bağ kurmak için sosyal medya en iyi kanal. Bu kanalın profesyonel ve düzenli bir şekilde yönetimi için iletişime geçin.

Corazu, tıpkı diğer hizmetlerinde de olduğu gibi sosyal medya yönetimi hizmetinde de “akıllı” bir yol izliyor. Instagram, Twitter, Facebook, Linkedin ve sektörünüzle bağlantılı diğer gerekli tüm sosyal medya platformlarında veri ve kullanıcı odaklı bir yönetim hizmeti sunuyoruz.

'Sosyal medya, teknolojiden çok sosyoloji ve psikoloji hakkındadır.'
–Brian Solis, Dijital Analist & Yazar

Sosyal Medya Yönetimi Nedir? Neden Gereklidir?

Sosyal medya yönetimi en kısa tabiriyle; sosyal medya hesaplarınızın outsource olarak bir uzman tarafından yönetilmesidir. Bu noktada hem günlük sosyal medya gönderileriniz hem de reklam kampanyalarınız hesaplarınız ile ilgilenen uzman tarafından üstlenilir.

Sosyal medya yönetimi oldukça kolay ve eğlenceli gibi gözükse de kendi içerisinde pek çok farklı dinamik barındırdığından; mutlaka bir uzman desteği gerekir. Corazu, işletmelere yalnızca uzman desteği değil; aynı zamanda “veri” odaklı bir yaklaşım sunar. Böylelikle hem sosyal medya reklamlarınız hem de sosyal medya hesaplarınız başarılı bir şekilde yönetilebilir.

Corazu ile Gelişmiş Sosyal Medya Yönetimi

Markanızı sosyal medyada en iyi şekilde yansıtırken; mümkün olduğunca fazla kullanıcıya erişmeyi ve ürün ya da hizmetlerinizi pazarlamayı hedefliyoruz. Bunun için veri odaklı bir yaklaşım sergileyerek işletmenizin sosyal medya hesabını birden çok parametreye bağlı olarak yönetiyoruz.

Sosyal Medya Yönetim Hizmeti Aşamaları

sosyal medya yönetimi analiz süreci

Adım 1 – Tanışma Faslı

Eğer bugün bir marka ile sosyal medya hesaplarınızın yönetilmesi üzerine anlaşmaya varacak olursanız; ilgili marka muhtemelen ertesi gün ilk gönderisini paylaşacak ve ilk reklamını kurgulayacaktır. Ancak Corazu en iyiyi ve en etkiliyi hedeflediğinden; ilk aşamada aksiyon değil, “tanışma” faslı bulunur. Bu tanışma hem markanız, hem de markanızın hedef kitlesi ile yapılır.

a) Markanızı Tanıyoruz

Markanızı tanımak; sosyal medya yönetimi açısından oldukça önemlidir. Eğer sosyal medyada daha önce de sesinizi duyurduysanız öncelikle markanızın dijital dünyadaki sesini ve kimliğini inceliyoruz. Standart kimlikler ve standart sesler her zaman her marka için uygun olmayabilir. Eğer markanız genç bir kitleyi hedefliyorsa; en az onlar kadar dinamik olmak zorundasınız!

Bu doğrultuda markanızla tanışıyor, markanızı dinliyor, analiz ediyor ve markanız üzerinde bir strateji planlıyoruz. Hedeflerinizi ölçümlüyor ve hedefleriniz üzerine konuşuyoruz. Eğer ortada gerçekçi olmayan hedefler var ise diğer ajanslar gibi susmak yerine sizi bu konuda da bilgilendiriyoruz. Unutmayın; Corazu’da her şey şeffaftır!

b) Hedef Kitlenizi Tanıyoruz

İster dünyanın en iyi sosyal medya uzmanı olun; isterseniz de en iyi reklamcısı. Eğer hedeflemekte olduğunuz kitleyi tanımıyorsanız; onlara erişmez ve yapacağınız pazarlama çalışmasında asla başarılı olamazsınız. Corazu olarak markanızı tanıdıktan sonra, sıra hedef kitleniz ile tanışmaya geliyor. Hedef kitlenizin demografisi, ilgi alanları, hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları gibi pek çok farklı metriği inceleyerek markanız için bir strateji oluşturuyoruz.

Adım 2 – Sektörünüze ve İşletmenize Özel Bir Yol Haritası

Her sektörün ve her işletmenin farklı dinamiklere sahip olduğu bilinciyle; işletmenizi ve sektörünüzü ayrı ayrı değerlendiriyoruz. Satışa sunduğunuz ürün ya da hizmetlerinizi iyi bir şekilde anladığımızdan emin oluyor ve hedef kitlenizin gözüyle bunları değerlendiriyoruz. Rakiplerinizi analiz ederek onların kullandıkları dili, hedeflemeyi ve tasarımları ölçümlüyoruz. Böylelikle hem sektörünüz hem de hedef kitleniz için uygun bir strateji ortaya koyabiliyoruz.

Ancak bu strateji her mecrada aynı olmayabiliyor. Bu sebepten yalnızca tek bir platformda değil; tüm sosyal medya platformlarında bu analizleri gerçekleştiriyoruz. Elde ettiğimiz veriler ışığında, markanızın dijital kimliğini oluşturuyor ve bunları hem organik gönderilerimizde hem de reklam kampanyalarımızda kullanıyoruz. Bekle bizi etkileşim ve geliştirilmiş iletişim!

sosyal medya yönetimi yol haritası

sosyal medya yönetimi grafik görsel tasarımı

Adım 3 – Etkili, Dikkat Çekici ve İkna Edici Tasarımlar

Markanız için belirlemiş olduğumuz “dijital ses”i yalnızca metinlerimiz için değil; aynı zamanda tasarımlarımız için de kullanıyoruz. Hedef kitlenizin hoşuna gideceğinden ve onları ikna edeceğinden emin olduğumuz tasarımları çarpıcı cümlelerle süslüyor ve hedef kitlenize sunuyoruz.

Sosyal medyada yazılı içerikten ziyade görsel içerikler ilgi çektiğinden, görseller ile hedef kitlenizin ilgisini çektiğimizden emin oluyoruz. Bu tasarımlar, Corazu bünyesinde görev almakta olan grafik tasarımcılar tarafından gerçekleştiriliyor. Sosyal medya uzmanlarımız ve grafik tasarım uzmanlarımız sürekli bir dirsek teması halinde bulunduğundan; en iyi tasarımı ortaya koymak hiç de zor olmuyor!

Adım 4 – İçerik Takvimi ve Planlama

Söz konusu sosyal medya olduğunda, dikkat edilmesi gereken pek çok farklı kriter bulunuyor. Milli günler, dini günler, bir sektör için önemli olan günler ve benzeri daha pek çok farklı özel gün bulunuyor. Hiçbir fırsatı kaçırmamak adına tüm planlamaları henüz bir önceki aydan gerçekleştiriyor ve bu özel günlerin yanı sıra her gün için özel bir planlama oluşturuyoruz.

İçerik takviminde yalnızca klasik gönderiler değil; ayrıca yarışmalar ve çekilişler gibi daha interaktif etkinliklere de yer verilir. Böylelikle hedef kitlemize yalnızca “görünür” olmakla kalmaz; onlarla etkileşime geçerek bir bağ oluştururuz.

Sosyal medya içerikleri konusunda isterseniz farklı bir işletme ile iş birliği içerisinde bulunabilir; isterseniz de bir Corazu iştiraki olan İçerikly ile çalışmayı tercih edebilirsiniz.

İçerikly bünyesinde pek çok farklı alanda uzmanlaşmış içerik yazarı görev alır. Bazı yazarlar doğrudan e-ticaret dikeyinde uzmanlaşmışken bazı yazarlar ise sosyal medya dikeyinde uzmandır. Böylelikle oluşturulan içerikler olabilecek en yüksek kalitede olur.

sosyal medya yönetimi içerik takvimi

sosyal medya yönetimi marka takibi

Adım 5 – Marka ve Kullanıcı Takibi

İşletmenizin sosyal medya hesaplarına gelen mesajlar, kullanıcı şikayetleri ve benzeri tüm mesajlar uzmanımız tarafından takip edilir. Bu gibi durumlarda tarafınıza hızlı bir raporlama gerçekleştirilerek ilgili konuda hızlı bir aksiyon alınır. Böylelikle herhangi bir sorun ile karşılaşan kullanıcıların sorunları ivedilikle giderilir ve marka memnuniyeti hep üst noktalarda kalır.

Ayrıca mention’lar ve etiketler düzenli olarak takip edilerek markanızdan bahseden kullanıcılar belirlenir, markanızın itibarını korumak ya da geliştirmek amacıyla bu mention’lardan efektif olarak faydalanılır.

Adım 6 – Ölçümleme ve Düzenleme

Sosyal medya ve reklam yönetimi her ne kadar uzman biri tarafından gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin; düzenli olarak incelemeye ve düzenlenmeye ihtiyaç duyar. Çünkü her kullanıcının davranışı aynı değildir ve planlar her zaman düz bir çizgide ilerlemez.

Bu sebepten, sosyal medya uzmanlarımız haftada bir kez genel bir durum analizi ve ayda bir kez detaylı bir analiz gerçekleştirir. Eğer bir reklam kampanyasından ya da bir yönetim stratejisinden beklediğimiz verimi alamıyorsak; bu durumu sizinle paylaştıktan sonra hızlı bir düzenleme gerçekleştiririz.

Stratejilerimizi ve kampanyalarımızı dinamik tutarak değişikliklere hızlı bir şekilde ayak uydurur ve her zaman en iyisini yaptığımızdan emin oluruz.

sosyal medya yönetimi ölçümleme analiz

sosyal medya yönetimi raporlama

Adım 7 – Raporlama

Daha önce de belirttiğimiz gibi; Corazu’da her şey şeffaftır!

Gelişmiş raporlama modüllerimiz sayesinde sosyal medya platformları üzerinden bir ay içerisinde ulaştığımız kullanıcılar, etkileşime geçtiğimiz kişiler, reklam performanslarımız ve daha pek çok farklı metrik sizlere sunulur.

Böylelikle tüm sürecin nasıl yönetildiğini görüntüleyebilir, başarı ve dönüşüm oranlarını inceleyebilirsiniz. Gerektiği noktada Corazu ile tekrar iletişim kurarak strateji değişikliği talebinde bulunabilir ya da mevcut stratejilerimize ekleme yapabilirsiniz!

Sizler de veriye dayalı, başarıya odaklı bir sosyal medya yönetimi hizmeti almak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilir ve Corazu ile tanışabilirsiniz.

Yaptığımız İşin Fiyatları

Fiyatlandırma

Başlangıç Paket

$ 450

 • 1 Sosyal Medya Hesabı
 • Haftada 3 Gönderi
 • Haftada 5 Hikaye
 • Özel Gün Gönderileri
 • Premium Hashtag Çalışması
 • Ayda 5 Özel Tanıtım Çalışması
 • Premium Gönderi Tasarımı

Orta Paket

$ 750

 • 3 Sosyal Medya Hesabı
 • Haftada 5 Gönderi
 • Haftada 7 Hikaye
 • Özel Gün Gönderileri
 • Premium Hashtag Çalışması
 • Ayda 10 Özel Tanıtım Çalışması
 • Premium Gönderi Tasarımı
 • Çekilişle Takipçi Çalışması
 • Takibe Takip Çalışması
 • Hedef Kitle Organik Büyüme

Premium Paket

$ 1000

 • 5 Sosyal Medya Hesabı
 • Haftada 10 Gönderi
 • Haftada 15 Hikaye
 • Özel Gün Gönderileri
 • Sosyal Medya Hesap Tasarımları
 • DM & Yorum Cevaplama
 • Premium Hashtag Çalışması
 • Ayda 30 Özel Tanıtım Çalışması
 • Premium Gönderi Tasarımı
 • Çekilişle Takipçi Çalışması
 • Takibe Takip Çalışması
 • Hedef Kitle Organik Büyüme