Marka Bilinirliğinizi Sosyal Medya Pazarlamasıyla Artırın

Sosyal medya hesaplarınızı açıp boş bırakmak markanızı için iyi bir sosyal medya stratejisi değil. İyi ayarlanmış, düşük maliyetli reklamlarla sosyal medya kampanyalarınızı şimdi başlatın!

sosyal medya pazarlaması
sosyal medya reklamları

SMM (Sosyal Medya Pazarlaması) Nedir?

SMM, İngilizceden gelen Social Media Marketing kalıbının kısaltmasıdır. Türkçeye Sosyal Medya Pazarlaması olarak geçmiştir. Basitçe, markanıza ait sosyal medya hesaplarını, kullandığınız sosyal medya platformlarından ücret karşılığı reklam kampanyaları oluşturmaya denir. Milyonlarca kullanıcısı olan bu sosyal medya platformlarında hedef kitlenizi demografik olarak, konumsal olarak, ilgi alanlarından, takip ettiği/beğendiği sayfalara göre oluşturarak %100 eşleşmeyle kolayca reklam verebilirsiniz.

Vereceğiniz reklamlarla birlikte sosyal medya hesaplarınızı satış makinesine, trafik kaynağına dönüştürebilirsiniz. Dönüşüm başına kurulum yapacağınız kampanyalarla ile kısa sürede reklamlardan dönüşüm alabilirsiniz ve maksimum ROI‘ye ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlaması Ne İşe Yarar?

Marka bilinirliğinizi, kendi kitlenizi, internet sitesi trafiğinizi, satışlarınızı artırmak için etkili bir yol mu arıyorsunuz? En etkili yöntemlerden birisi olan sosyal medya pazarlaması tam olarak aradığınız şey. 

Marka Bilinirliği Oluşturur

Markanıza ait sosyal medya hesaplarının yüksek takipçili olması, word to mouth (ağızdan ağıza) pazarlamanızı güçlendirir. Sosyal medya pazarlaması hizmetimiz ile amacımız sosyal medya reklamlarıyla birlikte takipçi sayınızı artırmak olacaktır. Bunu yaparken de takipçilerinizin, müşterilerinizle benzer demografik yapısına, ilgi alanlarına, davranış şekline, maddi segmentte olmasına dikkat ederiz.

Etkileşimi Artırır

Kitlenizle iyi bir ilişki kurarsanız sattığınız şeyleri alma ihtimalleri o kadar artar. İnsanlar güvendiği, sevdiği yerlerden bir şeyler alma eğilimindedirler. Sosyal medya pazarlaması hizmetimizde, gönderilerinizle etkileşime geçilme oranını artırmayı amaçlarız. Sosyal medyada doğal olarak ne kadar çok etkileşim sağlarsanız, hem yeni takipçilerin hem de mevcut takipçilerinizin sizden ürün alma ihtimalini o kadar artırırsınız.

Trafiği ve Dönüşümleri Artırır

Sosyal medya reklamlarının en iyi yanı, hedef kitlenizi direkt olarak hedefleyebilirsiniz. Bu sayede bu hedef kitlenin ilgisini çeken internet sitelerine kolayca yönlendirebilirsiniz. Bunu yaparken hem internet sitenizin trafiğini artırırsınız hem de gelen ziyaretçinin istediğiniz dönüşümü sağlaması için kolayca yönlendirebilirsiniz. Telefon araması, kayıt olma, eposta aboneliği, iletişim formu doldurma gibi dönüşümler işaretleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Neden Önemli?

Eğer sosyal medya kullanıyorsanız, herhangi bir işletme sayfasının bir reklamıyla veya bir gönderisiyle etkileşime girmemiş olma ihtimaliniz bir hayli düşük. Hedef kitleniz bundan farklı değil! Bunca zaman aktif olarak sizin sağladığınız hizmetleri ve sattığınız ürünleri arıyor olabilirler. İşte bu yüzden sosyal medya pazarlaması çalışmalarınıza başlamanız çok önemli.

sosyal medya istatistikleri

Facebook kullanıcılarının %66'sı

markaların hesaplarını takip ettiğini veya beğendiğini söylüyor.

Instagram kullanıcılarının %90'ı

markaların hesaplarını takip ettiğini ve bu markaların gönderileriyle etkileşimde bulunduklarını söylüyor.

Kullanıcıların %28'i

diğer platformlara göre Twitter'da daha fazla reklam izleme eğiliminde.

Pinterest kullanıcılarının %83'ü

Pinterest'te gördüğü markaların içerikleri sayesinde alışveriş yaptığını bildirdi.

Facebook kullanıcılarının %74'sı

kendi hesaplarını her gün kontrol ettiğini bildirdi.

Dijital pazarlama uzmanlarının %89'u

Instagram'ın influencer marketing için en etkili sosyal medya platformu olduğu söyledi.

Twitter kullanıcılarının %77'si

takip ettikleri markaların, onların Tweet'lerini cevapladığı zaman daha pozitif hisettiğini söyledi.

Ortalama bir kullanıcı

Sosyal medyada günlük en az 3 saat geçiriyor.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya reklamları ile marka bilinirliğinizi ve dönüşümlerinizi katlayarak artırın! Düşük maliyetlerle yüz binlerce kullanıcıya markanızın sesini sosyal medya reklamlarıyla duyurma hazırlanın. 

Firma olarak sosyal medya yönetiminin bir parçası olarak Facebook reklamları noktasında da destek oluyoruz. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız ve kurumsal kimliğinizi doğru bir şekilde aktarmak için uygun maliyetli reklam içerikleri hazırlıyoruz.

Alanında çalışmış ve tecrübe sahibi çalışanlarımız ile birlikte yüksek dönüşümler elde etmenizin mümkün olmasını sağlıyoruz. Asıl amaçlardan bir tanesi olan satış artırma ve ürünlerin tutundurulması gibi konularda da etkili çalışmalar yapılıyor.

Firmanızın misyonu, amacı ve pazarlama stratejileri kapsamında yüksek trafik ve tıklanma elde ediliyor. İletişime geçerek her adımında bilgi sahibi olduğunuz içerikler elde etmeye çalışıyoruz. Özgün ve etkileyici olmaları ise en temel farklılıklarımız arasında yer alıyor.

Sosyal medya pazarlaması hizmetlerimiz arasında bulunan Instagram reklamları hizmetimiz sayesinde müşterilerimizin reklam kampanyalarının düşük maliyetle gerçekleşmesini sağlıyoruz.

Ayrıca onlar için hazırladığımız reklamlar sayesinde doğru hedef kitlelerine ulaşmalarını ve bu sayede yaptıkları satışların artmasını kolaylaştırıyoruz. Hazırladığımız Instagram reklam kampanyaları ile markanın adının daha çok kişi tarafından duyulmasını ve yüksek geri dönüşümler almayı hedefliyoruz.

Kampanyaya yapılan dönüşleri sürekli kontrol ederek kapmanın etkili olup olmadığını ve ne kadar etkili olduğunun incelemesini yapıyoruz. Reklamların etkisi ve alıcı trafiğinin artış göstermediğini anladığımız reklam kampanyalarında değişikliğe giderek kampanyanın satış oranlarının artırması için uğraşıyoruz.

Yaptığımız reklamlarla firmanın ve satış yaptığı ürünlerin Instagram üzerinde yer almasının ve adının duyulmasını sağlıyoruz.

Kullanıcı sayısı her geçen gün artan sosyal platformlar arasında yer alan Twitter, güncel konularda yazılı ve görsel paylaşımlara imkan sağlar. Sunduğumuz satış odaklı içerik planlamalarıyla hedef kitlenize en uygun Twitter reklamları eşliğinde hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Geleneksel reklam ve pazarlama çalışmalarıyla karşılaştırıldığı zaman düşük maliyet ve yüksek geri dönüş rakamlarıyla fark yaratan çalışmalarımız, yeni nesil tüketici beklentilerine odaklıdır.

Dijital pazarlama alanında sahip olduğumuz deneyim, stratejik bir planlamayla desteklenerek SEO çalışmalarının hızlı bir şekilde yükselmesini sağlar. Sosyal medya kanalları üzerinden sürdürdüğümüz reklam çalışmaları sayesinde siz de belirlediğiniz hedeflere emin adımlarla yaklaşabilirsiniz. Markanızı sosyal medyada güçlendirerek potansiyel müşterilerinizle kalıcı bir bağ kurabilirsiniz.

Dijital pazarlamanın olmazsa olmaz ayaklarından bir tanesi de sosyal ağlar üzerinden yapılan reklamlardır. Sosyal medya alanlarından bir tanesi de Linkedln reklamları olarak bilinir. Çok fazla içerik ve profil bulunur.

Firmamız bu konuda düşük maliyetleri baz alarak reklam içeriklerinizi hazırlıyor. Hazırladığımız içerikler özgün ve etkin geri dönüşler sağlanmasına yönelik olduğundan kısa sürede satışlarınızın artması ve farkındalık elde ediliyor. Tıklanma ve trafiğin artırılması için de en uygun tasarım, içerik ve diğer tüm detayları hazırlıyoruz.

Profesyonel ve başka yerlerde göremeyeceğiniz tasarımlar olmasından dolayı etkileri de kısa süre içinde ortaya çıkıyor. Sosyal medya yönetiminin bir ayağı olarak eş zamanlı etki ve sonuç elde ediyoruz.

Dijital pazarlama ve SEO hizmetleri başta olmak üzere firma olarak sosyal medya araçlarınızın da daha etkin bir şekilde kullanılmasına katkı sağlıyoruz. Bunu yaparken de uygun maliyetler kapsamında olması için çabalıyoruz.

En etkin kullanılması gereken alanlardan bir tanesi Pinterest reklamları olduğundan dolayı satış artırmak için etkin bir pazarlama aracı haline getiriyoruz.

Sitenizin özgün ve içeriklerin ise etkileyici olması sayesinde daha yüksek tıklanma oranları elde ediyorsunuz. Yüksek dönüşler ve daha çok potansiyel müşteriye ulaşma imkanı da verilmesine ön ayak olduğundan dolayı kazançlarınız da artacaktır.

Firmamız alanında tecrübeli ve başarılı çalışmaları olan çalışanlar ile faaliyette olduğundan dolayı başarılı olunması ihtimalimiz de yüksektir.

Sizi Arayalım

İletişime Geçin

Adres

Duygulu Sokak 26/A, Altındağ/Ankara

Eposta

Telefon

Sosyal Medya

Scroll to Top