Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya platformlarının reklam gücünü hafife almamak gerekli. Remarketing, gösterim, erişim, dönüşüm gibi birçok şey için sosyal medya reklamları en iyi tercih olabilir. En iyi sosyal medya pazarlaması için iletişime geçin.

Eklenecek

Trafik
Reklamları

Bazen markanız dönüşüme ya da etkileşime değil, yalnızca marka bilinirliğine ihtiyaç duyar. Bu gibi durumlarda Corazu markanız için trafik reklamlarını kurgular.

Dönüşüm Reklamları

Eğer hizmetiniz ya da ürününüz için daha yüksek dönüşüm oranlarına sahip olmak istiyorsanız, sosyal medya reklamları, Google Ads’ten daha cazip bir kanal olabilir!

Potansiyel Müşteri Reklamları

Müşteri ağınızı genişletmek ve sadık müşteri sayınızı artırmak istiyorsanız, Corazu bu konuda da reklamlarınızda en düşük maliyeti ve en yüksek verimliliği hedefleyecektir.

Etkileşim Reklamları

Eğer yeni bir ürün ya da yeni bir hizmetinizi tanıtıyorsanız, etkileşim dönüşümden daha önemli olabilir. Corazu sayesinde etkileşimleriniz tavan yapacak!

Kolon sonu

Facebook Reklam Yönetimi Hizmeti

Facebook Reklamları Nedir?

Facebook reklamları, adından da anlaşılabileceği üzere Facebook sosyal medya platformu üzerinde yayınlanan reklamlara denir. Tıpkı Google Ads’te olduğu gibi Facebook’ta da birden çok reklam çeşidi vardır. Bu reklam çeşitleri, reklam yapma gerekçeniz ile uyumlu bir şekilde kullanıldığında, ilgili kampanyanız Google Ads kampanyalarına oranla çok daha maliyetsiz ve çok daha verimli olabilir.

Facebook Reklamları Ne İşe Yarar?

Facebook reklamları, doğrudan Facebook ile bağlantılı olduğundan kimi zaman Google Ads’ten daha geniş amaç yelpazesine sahip olabilir. Örneğin, eğer henüz yeni bir markaysanız ve yeni müşteri elde etmek ya da satış yapmak haricinde marka bilinirliğinizi artırmak istiyorsanız, hedef kitlenizi ayarladıktan sonra yalnızca markanızı tanıtmak için dahi bir reklam kampanyası kurgulayabilirsiniz. Tabii Facebook reklamları sayesinde internet reklamlarının yegane amacını, yani yeni müşterilere ulaşmayı ve dönüşüm oranlarınızı artırmayı da hedefleyebilirsiniz.

 

Neden Facebook Reklamlarını Tercih Etmelisiniz?

Facebook reklamları, diğer reklam platformları ile kıyaslandığında gerçekten çok başarılı ve cazip gözükür. Ancak bu cazip görüntünün altında yatan pek çok farklı sebep bulunur. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek neden Facebook Reklamlarını tercih etmeniz gerektiğini görüntüleyebilirsiniz:

  • Yalnızca İşletmenize Fayda Sağlayacak Kullanıcıları Hedefleyin: Facebook, halihazırda benzersiz bir kullanıcı filtreleme seçeneğine sahiptir. Google Ads’in aksine Facebook’ta reklamlar anahtar kelimeler üzerinden değil, kullanıcı özellikleri üzerinden kurgulanır. Bu da işletmeniz için daha yüksek dönüşüm şansı anlamına gelir.
  • Hedef Kitleniz Şu Anda Facebook’ta Olabilir: Facebook resmi olarak kullanıcılarının günde ortalama kaç dakikalarını Facebook’ta geçirdiklerini yayınlamamış olsa da güvenilir kaynakların gerçekleştirmiş olduğu araştırmalar, bu sürenin 25 ile 44 dakika olduğunu söylüyor. Yani hedef kitleniz siz şu anda bu metni okurken, Facebook’ta aktif olabilir!
  • Facebook Insights: Facebook Insights aracından faydalanarak Facebook reklam bütçenizin tam olarak nereye ve ne için harcandığını, ayrıca mevcut kampanyalarınızın ROI oranlarını detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.
  • Düşük Maliyet ile Yüksek Dönüşüm: Facebook, Google Ads’e oranla çok daha cazip bir fiyatlandırma sistemine sahiptir. Eğer hedef kitlenizin Facebook’ta aktif olduğundan eminseniz, çok daha düşük bütçeler ile çok daha yüksek dönüşümler elde edebilirsiniz!
  • Trafik Artışı: Sosyal medya platformlarından internet sitenize gelen trafiğin temel amacı dönüşüm yaratmak olsa da bu trafik SEO sürecinizi de oldukça olumlu bir şekilde etkileyebilir. Çünkü Google, sosyal medya ziyaretçileri ile ilgili markanın otoriterliğini bağdaştırabilir.

Instagram Reklam Yönetimi Hizmeti

Instagram Reklamları Nedir?

Instagram, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Her ne kadar Facebook Instagram’a oranla daha fazla kullanıcı sayısına sahip olsa da Instagram kullanıcıları uygulamada Facebook kullanıcılarına oranla çok daha fazla zaman geçiriyor. Bu da Instagram reklamlarının daha yüksek yoğunluklara ulaşmasını sağlıyor. Instagram Facebook’a ait olduğundan, bu iki platformun reklamları aynı panel üzerinden yönetiliyor.

Instagram Reklamları Ne İşe Yarar?

Instagram reklamları, tıpkı Facebook reklamları gibi Google Ads’e oranla çok daha düşük maliyetlere sahip oluyor. Eğer hedef kitlenizin Instagram’da aktif olduğundan eminseniz ve ürününüz ya da hizmetiniz Instagram’da satışa sunulmaya müsaitse, bu platform sizin için benzersiz bir fırsat olabilir. Düşük maliyetlerle oldukça fazla sayıda kullanıcıya erişebilir, dönüşüm oranlarınızı artırabilirsiniz.

 

Instagram Reklam Yönetimi Nasıl Yapılır?

Adım 1 – İşletmenizin ve Hedef Kitlenizin Analizi

Instagram reklam kampanyaları ne kadar iyi kurgulanmış olursa olsun, eğer reklamınızı kurgulayan uzman işletmenizi, işletmenizin kullanıcılara sunduğu ürün – hizmetleri ve hedef kitlenizi yeterince tanımıyorsa, hazırlamış olduğunuz reklam kampanyası başarısız olmaya adeta mahkumdur.

Corazu için Instagram reklam kampanyası planlamasında ilk ve en önemli adım, markanızın dijital kimliğini olabildiğince benimsemek ve bu kimliği hedef kitlenize uygun bir hale getirmektir.

Corazu’nun nokta atışı hedef kitle belirleme stratejisi sayesinde, ürünleriniz ve hizmetleriniz doğrudan markanıza ilgi duyabilecek kullanıcıların karşısına çıkacak. Böylelikle hem dönüşüm oranlarınız daha yüksek olacak hem de reklam bütçeniz “öylesine” harcanmamış olacak.

Adım 2 – İşletmenizin Hedeflerini Ölçümlüyor ve Stratejinizi Kurguluyoruz

Corazu için reklam kampanyası hazırlarken en önemli faktörlerden birisi, işletmenizin hedefleridir. Pek çok ajans belirlediğiniz hedefleri onaylar ve bu konuda herhangi bir öneri sunmazken, Corazu gerçekdışı ya da efektif olmayan hedefler ile karşılaştığında bu konuda size geri bildirim yapmaktan asla çekinmez. Çünkü Corazu, markanızı tıpkı kendi markasıymış gibi sahiplenir ve sizi asla yanlış yönlendirmez. İşletme hedeflerinizi ölçümledikten ve gerekli önerileri sunduktan sonra, bu hedefler doğrultusunda kısa dönemli bir reklam stratejisi kurguluyoruz.

Adım 3 – Instagram Reklamlarınızı Oluşturuyoruz

Analizlerimiz ve ölçümlerimiz sonucunda elde ettiğimiz veriler ile, Instagram reklamlarınızı olabilecek en iyi şekilde oluşturuyoruz. Görsel, başlık ve metin seçiminde hem sizler ile iletişim halinde bulunuyor hem de bir Corazu iştiraki olan İçerikly’den profesyonel yardım alıyoruz.

Reklam görsellerinizi, başlıklandırmalarınızı ve metinlerinizi hedef kitlenize uygun bir şekilde hazırlayarak, dönüşüm şansımızın arttığından emin oluyoruz.

Adım 4 – Instagram Reklamlarınızı Optimize Ediyoruz

Instagram reklamları ne kadar iyi kurgulanmış olursa olsun, reklam sürecince mutlaka iyileştirmeye ihtiyaç duyuyor. Hedeflemiş olduğumuz kitle genel olarak benzer davranışlar sergilese de bazı durumlarda hedef kitleyi biraz daha daraltmamız ya da genişletmemiz gerekebiliyor. Corazu, reklam sürecince elde ettiği verileri analiz ederek hem yeni sıcak noktalar belirliyor hem de kampanya özelinde çeşitli iyileştirmeler yapıyor.