Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Genel tanım olarak internet sitelerinin arama motorlarına birçok kritere göre optimize edilmesine SEO denir. Backlink, iç optimizasyonlar, içerik, sosyal medya ve diğer birçok alanda siteyi arama motorlarına hazırlanması kapsamlı SEO hizmetine dahildir. SEO ajansı, müşterisine hizmet vermeye başladığı ilk aydan itibaren yükselmeler yaşanır, maksimum 1 yıl içerisinde SEO çalışması sona erer.

SEO nasıl yapılır?

SEO genel anlamda üç aşamadan oluşur. Bunlar sitenin analiz edilmesi, rakip analizi sonrasında çıkan eksiklerin düzeltilmesi (iç SEO çalışması), siteye içerik eklenerek trafiğin artırılması ve link inşası (backlink) ile sitenin otoritesinin artırılması. SEO çalışmasında tüm adımlar 12 ay boyunca sürdürülebilir.

Araştırma ve Analiz

SEO'da rakip analizi ve site analizi çok önemli bir noktadır. Rakip siteleri inceleyerek doğru stratejiye karar verilir. Anahtar kelime kullanımı, içerik stratejisi, sosyal medya kullanımı ve diğer şeyler detaylıca incelenir. Bunu yaparken Ahrefs, Semrush, Similarweb vb. programlar kullanılarak doğru bilgiler elde edilir.

Site İçi SEO

Yapılan SEO analizi sonrasında sitenizdeki eksikleri bulup bunları düzelterek iç SEO işlemine başlarız. H etiketleri, iç sayfa anahtar kelime dağılımları, site içi linkleme, kullanıcı deneyimi (UX) işlemleri gibi temel iç SEO işlemleri yapıldıktan sonra blog kısmına geçilerek belirlenen stratejide içerikler yazılır.

Link İnşası (Backlink)

SEO çalışmasının olmazsa olmazı link inşası işlemi, iç SEO çalışması bittikten sonra, içerik stratejisine geçildikten sonra başlar. Sektörünüze göre belirli sitelerden backlink alınır ve bu işlem düzenli bir şekilde yapılır. Her ay uygun görülen miktarda sektörel backlink alarak bu işlem tamamlanır.

Corazu SEO çalışmalarını nasıl yürütüyor?

Corazu, 2014 yılından bu yana kurumsal ve bireysel müşterilerine hizmet veren profesyonel bir SEO ajansıdır. Alanında uzman SEO kadromuz ile kullanıcıların isteklerine ve sektörlerine uygun SEO analizini ve sektör araştırmasını yaparak gerekli SEO çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. SEO çalışmalarımızı gerçekleştirirken izlediğimiz çekirdek bir strateji olsa da her kullanıcıya ve her sektöre özel olarak yapılandırdığımız bir stratejiyi takip ediyoruz. Doğru araştırma ve doğru strateji sonucunda kullanıcıların isteklerine olabilecek en iyi şekilde ulaşıyoruz. Çalışmalarımız Google SEO kriterlerine uygun bir şekilde gerçekleştiriliyor, dilerseniz Yandex SEO işlemlerini de başarıyla gerçekleştirebiliyoruz. Ancak çoğu arama motoru Google kadar gelişmiş ve güncel algoritmalara sahip olmadığından,

kullanıcılarımızın memnuniyeti ve projelerinin maksimum başarıya erişmesi için çalışmalarımızı Google arama motoruna endeksli olarak gerçekleştiriyoruz. Corazu, profesyonel SEO hizmeti veren bir ajanstır. Yapılan çalışmalarda kesinlikle T.C. kanunlarına uygun olmayan web sitelerinden link alımı gerçekleştirilmez. Corazu olarak sizlere suduğumuz SEO hizmetleri, marka değerinizi düşürecek tüm işlemlerden uzak durur ve internet etiklerine uygun olacak şekilde gerçekleştirilir. SEO uzmanlarımız, projenizin link inşasında kullanılacak olan internet sitelerini belirli kriterler dahilinde seçerler. Bunlar: aktif olarak yaptığı süre, içeriklerin kalitesi ve kategorisi gibi oldukça spesifik konulardır. SEO çalışmalarımız kullanıcılarımızın projelerine ve sektörlerine özel yaklaşımlarla gerçekleştirilir ve her aşamada maksimum ilgi ile çalışmalara devam edilir.

83%

Organic Traffic - Increase

42%

Bounce Rate - Decrease

38%

Average Visit Duration - Increase

21%

Pages Per Session - Increase

SEO Soru-Cevap

Tarafımıza sıkça sorulan SEO Soru-Cevap alanıdır. SEO hizmetimizle ilgili bize yöneltilen, sizin de aklınıza gelmiş olma ihtimali yüksek olan sorular ve cevapları.

İlk üç garantisi veriyor musunuz?

SEO çalışmalarında hiçbir şekilde garanti verilmemesi gerekir, çünkü sistemin bize ait olması gibi bir durum söz konusu değil. Sürekli güncellemeler yapılan bu sistemlerde ilk sıra veya ilk üç garantisinin verilmesi doğru bir şey değildir. Veren SEO ajanslarından uzak durulması gerekir. Corazu olarak size sunabileceğimiz tek garanti yükselme garantili SEO hizmetidir. Çalışmalarımız sıralamanızı kesin olarak yükseltecektir bu da trafiğinize etki edecektir.

Çalışmaların etkisini ne zaman görebilirim?

SEO çalışmalarının etkisini ikinci haftadan itibaren görmek mümkündür ancak kalıcı etkileri görmek 3 ay ile 1 yıl arasında değişen bir zaman diliminde mümkündür. Öyle ki iç-SEO ile doğru yapılandırılmış bir sitenin sıralamaları yükselir ve yeni kelimelerde sıralamaya girer. Bununla birlikte içerik stratejisi ve link inşası uygulanan bir sitede etkiler 1 aydan sonra stabil olarak gözükecektir.

Trafiğim artacak mı?

Trafiğinizi artırırken önceliğimiz ana kelimelerinizde değil alt kelimelerinizde trafiğinizi artırmak olacaktır. Örneğin "ayakkabı" kelimesine çalışma yapmaktan ziyade "beyaz spor ayakkabı" kelimesine yapılan çalışmanın size dönüşü çok daha fazla olacaktır. Bizim stratejimiz de genel olarak alt kelimelere çalışma yapmaktır.

Çalışmalarınız hakkında raporlama yapacak mısınız?

Çalışmaları haftalık bazda neler yaptık, neler yapmadık şeklinde kaydediyoruz. Bunun haricinde kelimelerde olan yükselmeler ve düşmeler de aynı haftalık raporun içerisinde yer alacaktır. Çalışma bittikten sonra tüm raporlar bir dosyaya kaydedilip SEO hizmeti almış müşterimizle paylaşılacaktır.

Çalışmamız bittikten sonra yardımcı olacak mısınız?

Çalışmalarımız bittikten sonra yardımcı olabileceğimiz şeyler kısıtlı. Eğer danışmanlık gerektiren konularsa SEO danışmanlığı hizmetimizi almanız gerekmekte. SEO danışmanlığı hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SEO çalışması ne kadar sürer?

SEO çalışması en az 3 ay ile başlayacak şekilde planlanmalıdır. Her ne kelime olursa olsun kalıcı olmak için düzenli bir şekilde SEO hizmetine devam edilmesi gerekmektedir. Kelimelerin zorluğuna, aranma hacmine göre SEO çalışmasının süresini belirleyebiliriz ancak eticaret siteleri, kurumsal siteler için en az 6 aylık çalışma gerekir. Bu yüzden kesin süreyi siteyi ve sektörü incelemeden malesef veremiyoruz. Bilgi almak için aşağıdaki ücretsiz SEO teklifi formunu kullanabilirsiniz.

SEO ve SEM arasındaki fark nedir peki?

SEO (arama motoru optimizasyonu), bir sitenin arama motorlarına optimize hale getirilmesine verilen addır, iç SEO, dış SEO, UX gibi işlem periyodları vardır. Çalışma süresi 3-12 ay arasında devam eder ve etkileri kalıcıdır. SEM (arama motoru pazarlaması) ise reklam ücreti ödeyerek istenen arama motorunda arama sonuçlarına reklam vermektir. Doğru hedefleme, doğru bütçe ve SEM uzmanlarıyla birlikte verimli bir şekilde bu işlemler gerçekleştirilir. Reklam onaylandıktan sonra etkisi görülmeye başlanır. Dönüşüme yönelik bir pazarlama yöntemidir. Etkileri trafiğinizi ve satışlarınızı artırır bununla birlikte reklam verilen kelimelerde uzun süre devam edilirse SEO'ya da etkisi olur.

Google güncellemeleri beni nasıl etkiler?

Google güncellemelerinde genelde negatif etkilenen kullanıcılar; spam link inşası, kopya içerik, yoğun kelime kullanımı, kötü iç linkleme gibi sebepler dolayısıyla etkileniyorlar. Yaptığımız çalışmalar Google'ın aşırı algılayacağı çalışmalar olmadığı için güncellemelerde kritik seviyede negatif etkilenmezsiniz.

SEO hizmet fiyatınıza içerikler dahil mi?

SEO stratejimizi yaparken içerik stratejimizi de yapıyoruz. Stratejimize dahil olan kısmı SEO ücretine dahil. Eğer SEO hizmeti bittikten sonra içerik hizmeti almak istiyorsanız fiyat teklifi sayfamızdan fiyat alabilirsiniz.

SEO yaparken anahtar kelimeleri nasıl belirliyorsunuz?

SEO yaparken anahtar kelimeleri seçerken ana kelimeye değil de o kelimenin varyasyonlarına çalışma yapıyoruz. Örneğin "ayakkabı" yerine "beyaz spor ayakkabısı" gibi bir kelimede çalışmak bize daha fazla trafik getirecektir çünkü rekabeti daha az ve trafiği yine uygun olan bir kelime. Bu kelimeye yapılan çalışmada alınan verim "ayakkabı" kelimesine göre daha fazla olacaktır. Kelime analizimizi dünya çapında kullanılan Ahrefs, Semrush, Similarweb, Keywordtool.io gibi araçlarla yapıyoruz.

ARAMA MOTORU SIRALAMA YÜKSELTME

Sitenizden bahsedin size en uygun teklifi yapalım

Mümkün olduğunca detay vererek anlatarak en doğru stratejiyi ve teklifi alabilirsiniz.

Profesyonel SEO hizmeti veren SEO uzmanlarımızdan teklif almak için yandaki formu doldurabilirsiniz.

Referanslar

Hepsini gör