Yükselme Garantili Bütünsel SEO Hizmeti

Geleneksel SEO çalışmalarından uzak, yenilikçi bütünsel (holistic) SEO ile vaktinizi boşa harcamadan en etkili ve en kalıcı SEO çalışmalarına hazır mısınız?

seo
seo nedir

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

SEO, İngilizceden gelen Search Engine Optimization kalıbının kısaltmasıdır. Türkçeye Arama Motoru Optimizasyonu olarak geçmiştir. Basitçe, sitenizi arama motorlarının tarayıcı (crawl) botlarının en iyi şekilde anlayacağı hale getirerek sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamalarını yükseltme işlemine denir.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır?” sorusunu her dijital pazarlama ve SEO ajansı farklı şekilde cevaplayabilir. Genel olarak sitenin teknik olarak, içeriksel olarak, kullanıcı deneyimi olarak, otorite ve marka olarak arama motorlarına uygun hale getirilmesiyle SEO yapılır. Birçok farklı işlem vardır ve çoğu zaman sektörel olarak bile SEO işlemleri değişebilir. Bu yüzden seçeceğiniz SEO ajansının sektörünüzde deneyimli olması gerekir.

Holistic SEO Nedir?

Holistic SEO (holistik SEO) kelime anlamıyla bütünsel SEO demektir. Adından da anlaşılacağı gibi SEO’nun bir bütün halinde yapılması gerektiğini savunan bir SEO yöntemidir. SEO’nun iç, dış ayrılamayacağını savunur ve herhangi bir SEO çalışmasının bütünden bağımsız yapılamayacağını söyler. Yani sadece iç SEO veya sadece dış SEO çalışmalarının yapılmasını desteklemez.

İç SEO Nedir?

İç SEO, bir sitenin sunucu sınırları içerisinde kalarak yapılan tüm SEO işlemlerine verilen isimdir.

Site dışı hiçbir şeye dokunmadan, teknik ayarlamaları, kullanıcı deneyimi çalışmaları, NLP ve BERT güncellemelerine uygun bir şekilde içerikleri ve siteyi, User-Intent & Entity‘e uygun şekilde güncellemek gibi işlemler iç SEO‘ya dahildir.

iç seo nasıl yapılır

İç SEO Nasıl Yapılır?

 • Main-Entity ve User-Intent’e göre sitenin hazırlanması.
 • Hata kodlarını (status code) düzelterek Crawl-Budget optimizasyonu yapılır.
 • Sitenizin link yapısı ve iç linklemeleri yapılır.
 • Eski içerikler optimize edilir ve yeni içerikler eklenir.
 • Hız ve performans ayarlamaları yapılır.
 • Yapısal veri işaretlemeleri yapılır (Schema).
 • Kullanıcı deneyiminin artırılması için çalışmalar yapılır.
 • Meta etiketlerini ve H etiketlerini doğru ayarlayarak site içeriğinin doğru aktarılması sağlanır.

Dış SEO Nedir?

Dış SEO, tamamen sitenin dışında gerçekleşen SEO işlemlerine verilen addır. Amaç markalaşmanın sağlanması ve sitenin Google gözünde otoriter konuma getirilmesidir.

Google EAT (expertise, authoritativeness, trust) güncellemesinden etkilenen YMYL (your money or your life) tarzı siteler için entity‘e göre yapılan çalışmalarla birlikte Google Ads remarketing, Facebook Pixel remarketing gibi araçlarla marka bilinirliğini artırmak için PPC kampanyaları oluturulur.

Dış SEO Nasıl Yapılır?

 • Zararlı linkler temizlenir.
 • İtibar yönetimi (şikayet sitelerindeki şikayetler çözülür, markanın olumsuz yorumları anlaşma yoluyla diğer internet sitelerinden kaldırılır) yapılır.
 • Sosyal medya çalışmaları yapılarak, sosyal etkileşim artırılır.
 • Branding (markalaşma) çalışmaları yapılır.
 • Lokal SEO (Google My Business optimizasyonu ve lokalleştirme) çalışmaları yapılarak yerel hizmet bölgesinde trafik artışı ve dönüşüm artışı sağlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Buradan sonrası opsiyonel olsa da markalaşmanın yolu marka bilinirliğini artırmaktır. Bu adımla birlikte marka bilinirliğinizi artıracak remarketing tipi reklam kampanyalarıyla eski ziyaretçilerinizi sadık müşteriler yapmak hedeflenir.

SEO, İngilizce bir terim olan Search Engine Optimization kelimesinin kısaltmasıdır. Türkçeye arama motoru optimizasyonu olarak geçmiştir. Çeşitli teknik, içeriksel, tasarımsal işlemlerle bir sitenin arama motorlarına uygun hale getirilip organik aranma görünümünün ve ziyaretçi sayısının artması sağlanır.

SEO, bir internet sitesinin organik arama sonuçlarında ilgili kelimede üst sıralarda yer almasını sağlamak amacıyla yapılır. SEO gereklidir çünkü, hizmetinizi pazarlamak için çevrimiçi alanı kullanıyorsanız, kullanıcı arama yaptığında sizi ilk sayfada görmelidir. SEO hizmeti alarak sıralamalarınızı yükseltebilirsiniz ve dönüşümlerinizi artırabilirsiniz.

SEO ajansı, profesyonel olarak SEO hizmeti veren ajanslara verilir. SEO uzmanlarından oluşan kadrosuyla, siteniz için gerekli tüm SEO çalışmalarını yapabilirler.

SEO danışmanı, organik trafiğini yükseltmek ve sıralamalarını artırmak isteyen işletme sahiplerinin internet sitelerini inceler, analiz eder, geliştirilecek yerlerin raporunu hazırlar, gelen zararlı linkleri tespit eder ve listesini yapar. Bunları işletme sahibine sağlar ve işletme sahibi kendi başına veya yazılımcısına gerekli yerleri ileterek bireysel olarak sıralamasını artırmaya yönelik çalışmalar yapar.

Adım 1: Öğrenme

İnternet siteniz, rakipleriniz ve sektörünüz hakkında çeşitli verileri toplar, onları işler ve analiz ederiz.

9%

İnternet Sitesi Takibi

SEO çalışmasına başlarken ilk yapacağımız şey hedef anahtar kelimelerinizi piyasanın en iyi SERP takip aracıyla takip edeceğiz. Günlük olarak sitenizin tüm kelimelerde hangi sıralarda olduğunuzu takip edip raporlayacak.
Bu işlem SEO çalışmasının nasıl ilerlerdiğiyle ilgili gözlem yapabilmemizi sağlayacaktır.

Analiz Araçları

Sitenizle ilgili, ısı haritası, en değerli sayfalar, kullanıcı hareketleri, teknolojiler gibi birçok önemli veriyi takip edebilecek çeşitli analiz araçları kurarak verilerle birlikte isabetli çalışmalar yapacağız.

Teknik Analiz

İnternet sitenizin teknik olarak baştan aşağı kapsamlı bir teknik analizi yapılır. Hata kodları, yüklenme süreleri, yanıt süreleri, mobil uyumluluk, içerik kopya kontrolleri, içerik tekrar kontrolleri gibi birçok kriterde analizi çeşitli araçlarla analiz edip eksiklerini ve hatalarını göreceğiz.

Rakip Analizi

Sitenizle ilgili teknik hataları düzelttikten sonra sektörünüze dair kapsamlı bir analiz yapacağız. Bu sayede rakipleriniz nerelerden trafik çekiyor, sektör genelinde nasıl bir korelasyon var gibi tersine mühendislik işlemleriyle daha iyi neler yapabiliriz onu araştıracağız.

Kullanıcı Deneyimi Analizi

Sektörünüze dair araştırmalar yapıp, potansiyel ziyaretçilerinize göre “Persona”lar hazırlayıp o kişilerle birlikte sitenizi sanki bir ziyaretçiymiş gibi kullanacağız. Bu sayede hangi tür kullanıcı ne yaparken problem yaşıyor, bunu düzeltmek için neler yapabiliriz gibi bir kullanıcı deneyimi raporu hazırlayacağız.

İçerik Analizi

Mevcut içeriklerinizin NLP analizi ve SEO uyumluluk kontrolünü yaparak içeriklerin yeniden yazımıyla ilgili bir rapor hazırlayacağız. Aynı şekilde rakip analiziyle birlikte yeni bir blog içerik planı oluşturacağız.

Strateji

Tüm bu analizleri ve işlemleri yaptıktan sonra mevcut durumunuza göre bir strateji belirleyeceğiz.

Bu stratejinin uygulanması tüm SEO çalışmasının en uzun ve en kapsamlı kısmı olacak.

Adım 2: İç SEO

Topladığımız verileri analiz edip bir yapılacaklar listesi hazırlarız. Site içinde düzeltilecek kısımları düzeltiriz.

18%

İç SEO Optimizasyou

İnternet sitesinin tüm teknik raporlarını hazırladıktan sonra SEO kısmının eksiklerinin giderilmesi, hali hazırdaki güçlü sayfaların daha da güçlendirilmesi için içerik optimizasyonuları, iç linkleme işlemleri, sayfaların SEO uyumlu şekilde yapılandırılması gibi işlemleri yapacağız.

İçerik Stratejisi

Mevcut içeriklerinizi zaten önceki adımlarda analiz edip SEO uyumlu hale getirmiştik. Bu adımda ise mevcut içerik stratejinizi analiz edip onun eksiklerini gidereceğiz. Bu stratejide sitenizin alan adı otoritesine göre uzun kuyruk kelime seçimleri yapacağız ve binlerce düşük hacim, düşük rekabet kelimeye yönelik çalışmalar yapıp organik trafiğinizi artıracağız.

İçerik Yazımı

Birçok marka zaten kendi yazar ekibine sahip. Bu duruma alışık olduğumuz için içerik yazarlığınızı bizden alın gibi bir şart koşmuyoruz.

Fakat içerik stratejisinden en fazla verimi alabilmek için, kendisini SEO uyumlu içerik yazımı konusunda bizimle birlikte eğitmiş profesyonel yazarlar ile çalışmak isterseniz, hizmetinize içerik yazımını da dahil edebilirsiniz.

Adım 3: Markalaştırma ve Link İnşası

Markalaştırma EAT güncellemesiyle birlikte çok önemli bir hale geldi. Doğal backlinkler ve sosyal medya gibi kanallarla otorite artırıcı çalışmalar gerçekleştirilir.

69%

Sosyal Medya

Sosyal medya markalaşmak için en önemli araçlardan bir tanesidir. Aktif sosyal medya kullanımı olan bir markanın, etkileşimleri de bir o kadar aktif olacaktır. Bu etkileşim dolaylı olarak sitenizin bir marka olarak otoritesini etkilemektedir. Bu yüzden SEO çalışmasında etkili bir sosyal medya stratejisi hazırlıyoruz.

Dizinler

İşletme dizinleri, firma rehberleri gibi alanlar markanızın adının birçok internet sitesinde geçmesini sağlayacağı için markalaşmada çok işe yarayan bir işlemdir. Eski dizin girişlerinizi düzenleyerek önem sıralaması yaptığımı dizin listesine göre ekeme yapacağız.

Web 2.0 Bloglar

Etkisi her ne kadar eskisi gibi olmasa da web 2.0 bloglar aktif tutulduğu sürece güzel backlink kaynaklarıdır. Doğal bir şekilde ilerleyecek Web 2.0 backlink stratejisi ile markanızın adını çeşitli sitelerde geçirerek alan adı otoritenizi artıracağız.

Misafir Yazarlık

Google asla ve asla ücretli bağlantı alımına izin vermiyor. Bir sitenin en alt kısmından kelimenize reklam almak çok etkili olsa da, fark edilirse veya şikayet edilirse Google sitenizi cezalandırabilir. Bu yüzden bu tarz link alımlardan uzak durarak daha doğal olacak bir link alımı yapılabilir. Sektörünüzle ilgili önde gelen sitelerden birinde veya verdiğiniz hizmetle bağlantılı bir siteye kaliteli bir içerik hazırlayarak içeriğin en sonunda kaynak şeklinde sizin sitenizin yer almasını sağlıyoruz. 

Tanıtım Yazıları

Doğru tanıtım yazısı sadece linklerden ve anahtar kelimelerden oluşan backlink yöntemi değildir. Yapılması gereken şey, gerçekten bir hizmetin tanıtımını yaparmış gibi, haberle tanıtımın iyi bir şekilde harmanlandığı bir tanıtım yazısı oluşturmaktır. Bu sayede doğal ve kalıcı tanıtım yazıları elde ediyoruz.

Adım 4: Reklamlarla Markalaştırma

Buradan sonrası opsiyonel olsa da markalaşmanın yolu marka bilinirliğini artırmaktır. Bu adımla birlikte marka bilinirliğinizi artıracak remarketing tipi reklam kampanyalarıyla eski ziyaretçilerinizi sadık müşteriler yapmak hedeflenir.

100%

Yeniden Pazarlama (Remarketing)

Bu kadar çalışma yaptıktan sonra organik trafiğiniz fazlasıyla arttı. Gelen ziyaretçiler bir daha girmiyor, çünkü sizi daha tanımıyor. Onların karşısına çıkmanız gerekiyor. İlk adımda sitenize kurduğumuz Facebook Pixel ve Google Ads Remarketing araçlarıyla birlikte ilk günden itibaren sitenize giren kullanıcıların verilerini topluyorduk. Sitenize giren kullanıcılara normalden çok daha az maliyetlerle reklamlarınızı mümkün olduğunca göstererek marka bilinirliği yaratmayı amaçlayacağız.

Facebook & Instagram

Facebook ve Instagram üzerinden sitenize giren kullanıcılara iki platform üzerinden birçok reklam gösterimi yapacağız.

Google Arama Ağı

Google arama ağında, normalden çok daha düşük tıklama başı maliyetlerle reklamlarınızı göstereceğiz. Hem direkt kitlenize ulaşacaksınız hem de az maliyetli bir çalışma olacak.

Google Görüntülü Reklam Ağı

Görüntülü reklam ağıyla birlikte Google AdSense ile internet sitesinden reklam yayınlayan 2 milyondan fazla web sitesinde reklamlarınızı göstereceğiz. Bu sayede sitenize girip çıkan kişiyi orada tekrar yakalamaya çalışacağız.

SEO Hizmetimizle İlgili S.S.S.

Buradan sonrası opsiyonel olsa da markalaşmanın yolu marka bilinirliğini artırmaktır. Bu adımla birlikte marka bilinirliğinizi artıracak remarketing tipi reklam kampanyalarıyla eski ziyaretçilerinizi sadık müşteriler yapmak hedeflenir.

SEO çalışmalarında müşteriye hiçbir şekilde sıralama garantisinin verilmemesi gerekir. Arama motorları, sürekli olarak güncellendiğinden bu sistemlerin sıralamalarında sıklıkla değişiklikler yaşanır. Arama motorlarının manipüle edilmesi ve sitelerin sürekli olarak aynı konumda yer almaları mümkün değildir. SEO sektöründe hiçbir ajans doğrudan ilk sıra garantisi veremez ve vermemelidir. Şayet ilk sıra garantisi veriyorsa o ajanstan uzak durulması gerekir. Biz CORAZU olarak tüm içtenliğimizle arama motorlarının algoritma güncellemelerini yakından takip eder, internet siteniz için gerekli olan aksiyonları alır ve sıralamanızın yükseleceğini garanti ederiz.

SEO çalışması en az 3 ay ile başlayacak şekilde planlanmalıdır. Her ne kelime olursa olsun kalıcı olmak için düzenli bir şekilde SEO hizmetine devam edilmesi gerekmektedir. Kelimelerin zorluğuna, aranma hacmine göre SEO çalışmasının süresini belirleyebiliriz ancak eticaret siteleri, kurumsal siteler için en az 6 aylık çalışma gerekir. Bu yüzden kesin süreyi siteyi ve sektörü incelemeden malesef veremiyoruz. Bilgi almak için aşağıdaki ücretsiz SEO teklifi formunu kullanabilirsiniz.

Trafiğinizi artırırken önceliğimiz ana kelimelerinizde değil alt kelimelerinizde trafiğinizi artırmak olacaktır. Örneğin “ayakkabı” kelimesine çalışma yapmaktan ziyade “beyaz spor ayakkabı” kelimesine yapılan çalışmanın size dönüşü çok daha fazla olacaktır. Bizim stratejimiz de genel olarak alt kelimelere çalışma yapmaktır.

Evet, fakat işiniz normalden zor olacaktır. Eğer genel bir e-ticaret sitesiyseniz veya bir pazaryeri sitesiyseniz, sadece SEO yetmeyecektir. Rakipleriniz otomasyon ile reklam çalışmaları yaparken, her aramada az maliyetle sizin üstünüzde çıkacaktır. Bu sebepten dolayı sadece SEO çok rekabetli e-ticaret kategorilerinde yeterli olmayacaktır. Fakat niş bir ürün satıyorsanız, bunun için sadece SEO yeterli olacaktır, çünkü rakiplerinizin otomasyon reklamları muhtemelen yoktur, aynı zamanda SEM bütçeleri de kısıtlıdır. SEO çalışması uzun vadede en az maliyetli çalışmadır. 5 bin liralık Google Ads bütçesi ile 5 bin liralık SEO çalışması birbirinden çok farklıdır. SEO’da 5 bin lira aylık bazda site çok daha fazla dönüşüm sağlayacak bir çalışma için yeterlidir.

Çalışmalarımız bittikten sonra yardımcı olabileceğimiz şeyler kısıtlı. Eğer danışmanlık gerektiren konularsa SEO danışmanlığı hizmetimizi almanız gerekmekte. SEO danışmanlığı hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çalışmaları haftalık bazda neler yaptık, neler yapmadık şeklinde kaydediyoruz. Bunun haricinde kelimelerde olan yükselmeler ve düşmeler de aynı haftalık raporun içerisinde yer alacaktır. Çalışma bittikten sonra tüm raporlar bir dosyaya kaydedilip SEO hizmeti almış müşterimizle paylaşılacaktır.
Eğer kullanıcıya yönelik içerikler hazırlayıp doğal link inşası yapıyorsanız, sitenizi güncel tutup, kullanıcı deneyimini artıracak işlemler yapıyorsanız, sıralama kaybetmeniz pek normal bir şey değildir. Google her güncellemesinde, kullanıcıya en doğru sonucu ve en iyi siteyi gösterecek değişiklikler yapıyor. Eğer sitenizi Google için hazırlamıyorsanız, kullanıcı için hazırlıyorsanız, siteniz sıralamalarda gerilemeyecektir. Sıralamanızı korumak için kullanıcıya yönelik site hazırlayın.

 

Aslında doğru, en hızlı sonucu veren, en çok satış yapmanızı sağlayan şey Google reklamlarıdır. Fakat rekabetin çok olduğu kelimelerde reklam vermek, SEO çalışmasına göre daha mantıklı bir işlem olur. SEO’da asıl amaç sitenizi genel olarak güçlendirmektir. Ana kelimenizde ilk sıraya gelmeniz zorken, o kelimenin varyasyonlarında sıralamaya girmeniz çok daha kolaydır. SEO çalışmasıyla yapmak istediğimiz şey de budur. Aynı bir piramit gibi, farklı farklı yüzlerce kelimeden gelen trafik, sitenizin otoritesini güçlendirecek ve marka bilinirliğinizi artıracaktır. Bu sayede, ana kelimenize doğrudan bir çalışma yapmadan, markalaşmanızın ve diğer kelimelerdeki otoritenizle, ana kelimenizi güçlendirebiliriz. Bu süreçte ana kelimeye reklam vermek mantıklı olabilir ama SEO, aranma hacmi daha düşük kelimelerde ROI olarak daha iyi bir tercihtir.

SEO (arama motoru optimizasyonu), bir sitenin arama motorlarına optimize hale getirilmesine verilen addır, iç SEO, dış SEO, UX gibi işlem periyodları vardır. Çalışma süresi 3-12 ay arasında devam eder ve etkileri kalıcıdır. SEM (arama motoru pazarlaması) ise reklam ücreti ödeyerek istenen arama motorunda arama sonuçlarına reklam vermektir. Doğru hedefleme, doğru bütçe ve SEM uzmanlarıyla birlikte verimli bir şekilde bu işlemler gerçekleştirilir. Reklam onaylandıktan sonra etkisi görülmeye başlanır. Dönüşüme yönelik bir pazarlama yöntemidir. Etkileri trafiğinizi ve satışlarınızı artırır bununla birlikte reklam verilen kelimelerde uzun süre devam edilirse SEO’ya da etkisi olur.

 

EO yaparken anahtar kelimeleri seçerken ana kelimeye değil de o kelimenin varyasyonlarına çalışma yapıyoruz. Örneğin “ayakkabı” yerine “beyaz spor ayakkabısı” gibi bir kelimede çalışmak bize daha fazla trafik getirecektir çünkü rekabeti daha az ve trafiği yine uygun olan bir kelime. Bu kelimeye yapılan çalışmada alınan verim “ayakkabı” kelimesine göre daha fazla olacaktır. Kelime analizimizi dünya çapında kullanılan Ahrefs, Semrush, Similarweb, Keywordtool.io gibi araçlarla yapıyoruz.

SEO çalışmalarımız sırasında içerik stratejisine büyük bir önem veriyoruz. SEO çalışmalarının ana yapısını oluşturan içerikler sizlere sunduğumuz ücrete dahil oluyor. Eğer SEO hizmetine ek içerik hizmeti almak istiyorsanız sizlere bu konuda da yardımcı oluyoruz.

 

Google güncellemelerinde genelde negatif etkilenen kullanıcılar; spam link inşası, kopya içerik, yoğun kelime kullanımı, kötü iç linkleme gibi sebepler dolayısıyla etkileniyorlar. Yaptığımız çalışmalar Google’ın aşırı algılayacağı çalışmalar olmadığı için güncellemelerde kritik seviyede negatif etkilenmezsiniz.

Teklif Formu

İletişime Geçin

Adres

Kızılırmak, Next Level, Dumlupınar Blv. No:3 D:A Blok, 06520 Çankaya/Ankara, Türkiye

Eposta

Telefon

Sosyal Medya

Scroll to Top