Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

CORAZU

SEO-Optimization -Image

SEO nedir?

Neden SEO
İşletmeniz veya Siteniz
İçin Önemli?

CORAZU, küçük, orta, büyük fark etmeksizin tüm işletmelere, startuplara ve bireysel müşterilere SEO hizmeti sunan bir dijital pazarlama ajansıdır. Tüm bu geniş çaplı müşteri portföyünün SEO çalışmalarına olan ilgisi aslında tek bir sebeptendir: Google ilk sıra hedefi. Eğer aranma hacmi aylık 30 bin olan bir kelimede ilk sırada olursanız o 30 binin %30-%40 aralığındaki bir kısmını sitenize ziyaretçi olarak çekebilirsiniz. En azından aylık 9 bin ziyaretçiyi potansiyel müşteri olarak düşünürseniz ROI fazlasıyla hızlı gerçekleşir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO Nasıl Yapılır?

SEO yaparken iki ana ayrım üzerinde durulur, iç SEO ve dış SEO. İç SEO dediğimiz şey tamamen site içerisinde yapılan işlemlerdir. Hız optimizasyonu, başlıkların optimizasyonu, içerikler, UX ve UI düzenlemeleri iç SEO’ya dahil işlemlerdir. Dış SEO ise sitenin dışında gerçekleştirilen SEO çalışmalarıdır. Link inşası (backlink), sosyal medya çalışmaları gibi işlemlerdir. Başka sitelerden tanıtım yazısı, link alarak sitenize referans olan site sayısı artırılır ve bununla birlikte site otoritesi güçlendirilir.

İlk 5 site ziyaretçilerin %75'ini alır.
Kullanıcıların sadece %21'i diğer arama sonuçlarına tıklar.
SEO doğru yapılırsa, dönüşüm oranı %14'ü bulabilir.
SEO-Analytics-Image

ÜCRETSİZ SEO ANALİZİ

Sitenizin SEO skorunu merak ediyor musunuz?

SEO Hizmeti

SEO Hizmetlerimize Neler Dahil?

Birçok farklı SEO hizmeti sunuyoruz. Tam kapsamlı bir SEO hizmeti almak yerine tekil olarak da sipariş verebilirsiniz. Sağladığımız hizmetlerin birkaçını Mağaza sayfamızdan SEO kategori altında bulabilirsiniz.

Link-Building-Icon

Backlink ve tanıtım yazısı satın alarak sitenizin otoritesini artırabilir, Google sıralamalarınızı yükseltebilirsiniz.

Keyword-Research-Icon

Eğer sektörünüze yönelik az rekabetli ve hacmi yüksek kelimeler arıyorsanız, sitenize uygun kelimeleri sizler için araştırabiliriz.

Traffic-Analytics-Icon

Kendi SEO'nuzu yapabiliyorsanız ancak yol haritası oluşturamıyorsanız, sektörünüzü analiz edip size yol haritası çiziyoruz.

Rank-Tracking-Icon

Genel, tam kapsamlı bir iç SEO çalışmasıyla sitenizin temelini güçlendirebiliriz. Bu işlem sitenizi sıralamalarını yükseltecektir.

Content-Creation-Icon

Sitenizin içerik kısmının zayıf olduğunu mu fark ettiniz? Kolayca içerik hazırlatmak isterseniz uzman yazar kadromuz emrinizde.

Back-Link-Building-Icon

Daha önceden aldığınız kötü linklerden kurtulmak mı istiyorsunuz? Zararlı backlink profilinizi çıkaralım.

SEO ile Yükselmek mi İstiyorsunuz?

Uzmanlardan oluşan SEO kadromuz sitenizi incelesin, tüm eksiklerinizi görün ve bunları düzelterek yükselin.

SEO REFERANSLARI

SEO'da Başarıyı Çoktan Yakaladık!

CORAZU kurulduğu günden beri başarısız herhangi bir çalışmaya imza atmadı. Titizlikle yürütülen, belirli bir yol haritası üzerinde ilerleyen CORAZU yükselme garantili SEO hizmeti sunan bir SEO Ajansıdır.

45
Başarılı Çalışma
38
Memnun Kalan Müşteri

SEO Soru-Cevap

SEO'da Sıkça Sorulan Sorular

İlk üç garantisi veriyor musunuz?

SEO çalışmalarında hiçbir şekilde garanti verilmemesi gerekir, çünkü sistemin bize ait olması gibi bir durum söz konusu değil. Sürekli güncellemeler yapılan bu sistemlerde ilk sıra veya ilk üç garantisinin verilmesi doğru bir şey değildir. Veren SEO ajanslarından uzak durulması gerekir. Corazu olarak size sunabileceğimiz tek garanti yükselme garantili SEO hizmetidir. Çalışmalarımız sıralamanızı kesin olarak yükseltecektir bu da trafiğinize etki edecektir.

Çalışmaların etkisini ne zaman görebilirim?

SEO çalışmalarının etkisini ikinci haftadan itibaren görmek mümkündür ancak kalıcı etkileri görmek 3 ay ile 1 yıl arasında değişen bir zaman diliminde mümkündür. Öyle ki iç-SEO ile doğru yapılandırılmış bir sitenin sıralamaları yükselir ve yeni kelimelerde sıralamaya girer. Bununla birlikte içerik stratejisi ve link inşası uygulanan bir sitede etkiler 1 aydan sonra stabil olarak gözükecektir.

Trafiğim artacak mı?

Trafiğinizi artırırken önceliğimiz ana kelimelerinizde değil alt kelimelerinizde trafiğinizi artırmak olacaktır. Örneğin “ayakkabı” kelimesine çalışma yapmaktan ziyade “beyaz spor ayakkabı” kelimesine yapılan çalışmanın size dönüşü çok daha fazla olacaktır. Bizim stratejimiz de genel olarak alt kelimelere çalışma yapmaktır.

Çalışmalarınız hakkında raporlama yapacak mısınız?

Çalışmaları haftalık bazda neler yaptık, neler yapmadık şeklinde kaydediyoruz. Bunun haricinde kelimelerde olan yükselmeler ve düşmeler de aynı haftalık raporun içerisinde yer alacaktır. Çalışma bittikten sonra tüm raporlar bir dosyaya kaydedilip SEO hizmeti almış müşterimizle paylaşılacaktır.

Çalışmamız bittikten sonra yardımcı olacak mısınız?

Çalışmalarımız bittikten sonra yardımcı olabileceğimiz şeyler kısıtlı. Eğer danışmanlık gerektiren konularsa SEO danışmanlığı hizmetimizi almanız gerekmekte. SEO danışmanlığı hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SEO çalışması ne kadar sürer?

SEO çalışması en az 3 ay ile başlayacak şekilde planlanmalıdır. Her ne kelime olursa olsun kalıcı olmak için düzenli bir şekilde SEO hizmetine devam edilmesi gerekmektedir. Kelimelerin zorluğuna, aranma hacmine göre SEO çalışmasının süresini belirleyebiliriz ancak eticaret siteleri, kurumsal siteler için en az 6 aylık çalışma gerekir. Bu yüzden kesin süreyi siteyi ve sektörü incelemeden malesef veremiyoruz. Bilgi almak için aşağıdaki ücretsiz SEO teklifi formunu kullanabilirsiniz.

SEO ve SEM arasındaki fark nedir peki?

SEO (arama motoru optimizasyonu), bir sitenin arama motorlarına optimize hale getirilmesine verilen addır, iç SEO, dış SEO, UX gibi işlem periyodları vardır. Çalışma süresi 3-12 ay arasında devam eder ve etkileri kalıcıdır. SEM (arama motoru pazarlaması) ise reklam ücreti ödeyerek istenen arama motorunda arama sonuçlarına reklam vermektir. Doğru hedefleme, doğru bütçe ve SEM uzmanlarıyla birlikte verimli bir şekilde bu işlemler gerçekleştirilir. Reklam onaylandıktan sonra etkisi görülmeye başlanır. Dönüşüme yönelik bir pazarlama yöntemidir. Etkileri trafiğinizi ve satışlarınızı artırır bununla birlikte reklam verilen kelimelerde uzun süre devam edilirse SEO’ya da etkisi olur.

Google güncellemeleri beni nasıl etkiler?

Google güncellemelerinde genelde negatif etkilenen kullanıcılar; spam link inşası, kopya içerik, yoğun kelime kullanımı, kötü iç linkleme gibi sebepler dolayısıyla etkileniyorlar. Yaptığımız çalışmalar Google’ın aşırı algılayacağı çalışmalar olmadığı için güncellemelerde kritik seviyede negatif etkilenmezsiniz.

SEO hizmet fiyatınıza içerikler dahil mi?

SEO stratejimizi yaparken içerik stratejimizi de yapıyoruz. Stratejimize dahil olan kısmı SEO ücretine dahil. Eğer SEO hizmeti bittikten sonra içerik hizmeti almak istiyorsanız fiyat teklifi sayfamızdan fiyat alabilirsiniz.

SEO yaparken anahtar kelimeleri nasıl belirliyorsunuz?

SEO yaparken anahtar kelimeleri seçerken ana kelimeye değil de o kelimenin varyasyonlarına çalışma yapıyoruz. Örneğin “ayakkabı” yerine “beyaz spor ayakkabısı” gibi bir kelimede çalışmak bize daha fazla trafik getirecektir çünkü rekabeti daha az ve trafiği yine uygun olan bir kelime. Bu kelimeye yapılan çalışmada alınan verim “ayakkabı” kelimesine göre daha fazla olacaktır. Kelime analizimizi dünya çapında kullanılan Ahrefs, Semrush, Similarweb, Keywordtool.io gibi araçlarla yapıyoruz.