SEO Hizmeti ile organik görünürlüğünüzü artırın ve daha fazla insana erişin!

SEO Hizmeti, internet sitenizin arama motoru sonuç sayfasında daha üst sıralarda yer almasını sağlar. Böylece daha fazla kişi sizi görür ve potansiyel müşterilerinizin sayısı artar. 

seo hizmeti

SEO Ajansı

CORAZU, 5 yıldır SEO hizmeti veren, kendisini kanıtlamış bir SEO ajansıdır. Çeşitli büyüklüklerdeki işletmelere yükseliş garantili SEO hizmeti vererek onların daha fazla “doğru” kişiye ulaşmasını ve böylece satışlarını artırarak işlerini büyütmelerini sağlar.

Teknik SEO

Teknik SEO, SEO stratejisinin ilk adımında yer alır. Teknik problemleri bulunan bir internet sitesinin hızlı bir yükseliş göstermesi pek de mümkün değildir. CORAZU, alanında uzman ekibiyle internet sitenizin tüm teknik detaylarını analiz eder ve çözüm önerileri sunar.

Link İnşası

İnternet sitenizin Teknik ve On-page SEO faktörleri ne kadar iyi olursa olsun, bu faktörlerin her zaman link inşası ile desteklenmesi gerekir. CORAZU, internet siteniz için detaylı bir link inşası stratejisi oluşturur ve bu işlemi internet siteniz için güvenli bir şekilde gerçekleştirir.

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması, SEO’nun en önemli faktörlerinden birisidir. Eğer internet sitenizde kullanıcıları ikna edecek içerikler bulunmaz ise, yapılacak SEO çalışmasının neredeyse hiçbir önemi kalmayacaktır! CORAZU, içerik pazarlamasını İçerikly.com ile yürütür.

Analiz

Analiz, SEO sürecinin ilk ve en önemli basamağıdır. CORAZU, internet sitenize 360 derecelik bir bakış açısıyla yaklaşarak hem SEO faktörlerini hem de diğer pazarlama faktörlerini
analiz eder. SEO stratejisi ise elde edilen bu veriler ışığında kurgulanır.

SEO Nedir?

Search Engine Optimization kalıbının baş harflerinden oluşan SEO, bir sitenin arama motoru sıralamalarını yükselterek daha fazla ziyaretçi almasını sağlar. SEO kelimesi aynı zamanda SEO yapan kişiye de denir (search engine optimizator).

Yapılan çeşitli işlemlerle birlikte bir internet sitesi, arama motoru botlarının en iyi anlayacağı hale getirilerek daha iyi sıralamalara sokulur. İç SEO, dış SEO, teknik SEO, mobil SEO, lokal SEO gibi birçok farklı terim, SEO’nun bir adımıdır.

ovb sistemi başarı hikayesi

OvB® Sistemi, 360° derece dijital pazarlama kampanyaları ile %200 ROI artışı!

Web tasarım hizmetiyle başladık ve OvB® Sistemi’nin tüm dijital pazarlama operasyonlarını üstlendik. SEO çalışmaları, içerik pazarlaması, Google Ads lead-gen hedefli arama ağı reklamları ile çalışmanın 3.ayından itibaren %200 ROI oranına ulaştık.

% 0
ROI Artışı
+ 0 K
Organik Ziyaretçi

SEO101

SEO Nasıl Yapılır?

analiz

Sektör ve Durum Analizi

Bir SEO çalışmasına başlarken atılacak ilk adım; danışanın internet sitesini ve internet sitesinin hizmet verdiği sektörü detaylı bir şekilde analiz etmektir. Klasik SEO ajansları bu analizleri sıradan şablonlar aracılığıyla yürütürken CORAZU, her sektörün ve her işletmenin farklı ihtiyaçlara sahip olduğunun bilinciyle her danışanı için özel bir yaklaşım kurgular. Öncelikle danışanın internet sitesi 360 derecelik bir bakış açısıyla analiz edilir. Bu analiz içerisinde; teknik SEO, On-page SEO, içerik pazarlaması, link inşası ve branding gibi konu başlıkları bulunur. SEO çalışmaları çoğu zaman ilk etapta bir şeyler inşa etmekten ziyade bir şeyleri tamir etmek ile geçer. Eğer danışan daha önce bir SEO çalışması yaptırmadıysa, var olan sorunlar genellikle hızlı bir şekilde çözümlenir. Ancak daha önce yanlış bir SEO çalışması yapılmışsa, daha titiz ve daha uzun bir çalışma gerekebilir.

Sektörel analizler de en az site analizleri kadar büyük bir öneme sahiptir. CORAZU, danışanın internet sitesinin hizmet verdiği sektörü detaylı bir şekilde inceler. Bu inceleme sırasında; ilgili sektörün sıcak noktalarını, hedef kitlesini, fırsatlarını, dinamiklerini ve en köklü rakiplerini belirler. Çoğu kişi için bu tür analizler vakit kaybı olarak görülse de aslında SEO çalışmalarının temelleri bu analizler sayesinde atılır. Çünkü, hedef kitlenizi tanımadan ve sektörünüzdeki sıcak noktaları belirlemeden SEO ve dijital pazarlama çalışmaları yürütmeye çalışırsanız, internet siteniz organik olarak ziyaretçi kazansa dahi bu ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğu size herhangi bir “Dönüşüm” kazandırmayacaktır. Danışanın internet sitesinin sayfa başlıkları, Hx etiketleri, meta açıklamaları ve içerikleri oluşturulurken genellikle bu sektörel analizlerden elde edilen verilerden yararlanılacaktır. Çünkü günümüzde SEO çalışmaları yalnızca sıralama artırmaya yönelik değil, hedef kitleyi de ikna etmek üzerine kurgulanır.

Teknik SEO ve İçerik Optimizasyonu

CORAZU’nun SEO’ya yaklaşımı oldukça bütünseldir. Sıradan SEO ajanslarının anlamlandıramayacağı ve hatta bu konularda öneri dahi sunamayacağı teknik site problemleri, CORAZU için olağan ve sıradan vakalar arasında yer alır. CORAZU, internet sitenizin derinlemesine analizini gerçekleştirdikten sonra tüm teknik problemlerini belirler ve bunları önemlerine göre sıralar. Sıralanan bu teknik SEO problemleri, hiç SEO bilmeyen kişilerin dahi anlayabileceği şekilde ifade edilerek danışanın yazılım ekibine ya da doğrudan danışana yönlendirilir. Teknik SEO problemleri genellikle internet sitelerinin kaynak ve tema kodlarında bulunduğundan, herhangi bir sorun yaşanmaması açısından CORAZU bu problemlere direkt olarak müdahale etmez. Ancak detaylı anlatımı ve nokta atışı tespitleriyle bu hataların “direkt” olarak çözümlenmesini sağlar.

İçerik, SEO çalışmalarının oldukça büyük bir kısmını kaplar. Ancak buna karşın, dijital pazarlama ve SEO ajanslarının büyük bir çoğunluğu içerik stratejilerine pek önem göstermez. Kullanıcılara sunulan hizmeti ya da ürünü satın almaya ikna edecek şey metinler olsa da sıradan yaklaşıma sahip kişiler bu metinleri yalnızca SEO’ya hizmet edecek şekilde kurgular. Bu yaklaşım sonrasında ortaya çıkan içerikler hem kalite açısından düşük olur ve marka imajınızı zedeler hem de tıklama artırıcı ya da ikna edici özellikleri bulunmaz. CORAZU ise danışanın internet sitesinde yer alacak içeriklerin maksimum kalitede olduğundan ve markayı en iyi şekilde temsil ettiğinden emin olur. Ayrıca bu içerikler hedef kitleyle uyumlu bir şekilde üretilmelidir. Bu noktada içerikte kullanılan hitap dili, hedef kitleyle iletişime geçme şekli ve CTA cümleleri CORAZU tarafından kurgulanır ve dilerseniz İçerikly tarafından üretilir.

teknik seo
içerik üretimi

İçerik Üretimi ile Kullanıcı Kazanımı

İçerik üretimi ve içerik paylaşımı, internet siteniz için asla bitmemesi gereken bir süreçtir. Çünkü internet sitenizin bloğunda ya da hizmet sayfalarında içerik paylaştıkça; internet üzerindeki görünürlüğünüz artar, hedef kitlenizi ikna edebilirsiniz, eğer paylaştığınız içerikler kullanıcılara fayda sağlıyorsa markanıza duyulan güveni artırabilirsiniz ve tabii ki de SEO sürecinizi oldukça olumlu bir şekilde etkileyebilirsiniz. CORAZU’nun içerik üretimi ve içerik stratejisi konusunda en çok dikkat ettiği nokta; hem işletmeniz hem de hedef kitleniz için “uygun” içeriklerin üretilmesi ve paylaşılmasıdır. Google’da bir arama yaparsanız, bazı internet sitelerinin oldukça alakasız konular hakkında oldukça yetersiz içerikler paylaştığını ve hatta bu içerikler ile oldukça büyük bir trafik kazandığını görüntüleyebilirsiniz. Ancak internet sitenize gelen bu trafik size herhangi bir dönüşüm yaratmayacağı gibi, işletmenizin sektörü ile alakasız bir konu ise kullanıcılarda kafa karışıklığı yaratacaktır.

Hiç kimse kışın hangi sebzelerin nasıl tüketileceğini bir bankadan öğrenmek istemez değil mi?

İçerik Dağıtımı, Dış SEO ve Branding

CORAZU, SEO ve dijital pazarlamaya 360 derecelik bir bakış açısıyla yaklaşır. Bu sebepten, üretilen içeriklerin “yalnızca” internet sitenizde yayınlanıyor olması CORAZU için yeterli değildir. Çünkü CORAZU, sektörünüzdeki tüm sıcak noktaları belirler ve bu sıcak noktaları SEO ve pazarlama stratejisine dahil eder. Eğer sosyal medya, blog siteleri ya da Pinterest gibi görsel paylaşım siteleri projenize fayda sağlayacaksa, tıpkı internet siteniz gibi bu siteler de CORAZU için önemli bir kaynak haline gelir. CORAZU bu gibi durumlarda, İçerikly ile iş birliği içerisinde bulunarak işletmenizin her kanalı için özel içerikler oluşturabilir.

Dış SEO çalışmaları günümüzde halen SEO sürecinin en önemli kriterlerinden birisidir. Dış SEO, yani link inşası oldukça güçlü bir yöntem olmasına karşın aynı zamanda yanlış ellerde güçlü bir silah da olabilir. Ancak bu silahın namlusu genellikle kendi internet sitenize doğrultulmuş olur. Link inşası doğru ve doğal bir şekilde gerçekleştirilmezse, internet siteniz Google’ın cezalarıyla karşı karşıya kalabilir ve uzun bir süre boyunca SEO çalışmaları uygulamak yerine bu cezalardan kurtulmaya çalışmak zorunda kalırsınız. CORAZU, link inşası sürecini olabildiğince doğal ve güvenli bir şekilde yürütür. CORAZU için link inşasında hedeflenen ilk basamak; sektörel olarak danışanın internet sitesine yakın olan blog sitelerinden faydalanmaktır.

Uzun vadede ise CORAZU hem Branding hem de link inşası konularını bir arada ilerletmeye başlar. Sektörden sektöre değişiklik gösterse de genellikle her internet sitesi için doğal bir link inşası yapmak mümkündür ve bu strateji diğerlerine oranla çok daha etkili ve güvenlidir. Organik bir link inşası ve Branding çalışması için odaklanılması gereken ilk nokta; hedef kitleniz tarafından beğenilecek ve aynı zamanda güvenilecek içerikler üretmektir. Çünkü kullanıcılara güven ve bilgi veren içerikler, daha fazla paylaşılma eğilimindedir. Eğer hedef kitleniz tarafından paylaşılacak içerikler üretirsek, link inşanızı ve marka bilinirliğinizi oldukça doğal bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Ayrıca işletmeniz ve sektörünüz uygunsa, yine hedef kitleniz tarafından paylaşılabilecek testler, internet araçları ve medya galerileri oluşturabiliriz.

branding

360° SEO HİZMETLERİ

SEO Hizmeti

seo danışmanlığı

SEO Danışmanlığı

Tüm SEO süreciniz boyunca yanınızda oluyor ve sizi en iyi şekilde yönlendiriyoruz. Markanız ve sektörünüz özelinde stratejiler belirleyerek tüm fırsatları değerlendirdiğimizden emin oluyoruz.

eticaret seo

E-Ticaret SEO

E-ticaret sektörü ne kadar zorluysa, CORAZU da o kadar verimli! Hem reklamlarınız hem de SEO çalışmalarınız konusunda tüm fırsatları inceliyor ve dönüşümlerinizi minimum maliyet ile artırıyoruz.

yerel lokal seo

Yerel SEO

Günümüzde mobil cihazlar üzerinden yapılan Google aramalarının büyük bir çoğunluğu, kullanıcıların bulundukları konuma endeksleniyor. CORAZU da bu aramalarda sizin ilk sıralarda yer aldığınızdan emin oluyor!

rakip analizi

Rakip Analizi

SEO çalışmalarının en önemli noktası olan rakip analizi, CORAZU tarafından olabilecek en iyi şekilde gerçekleştiriliyor. Bu analizler sayesinde rakipleriniz hakkında tüm detayları ve onları nasıl geçeceğinizi öğrenebileceksiniz!

teknik seo

Teknik SEO

Teknik SEO çoğu SEO uzmanı için korkutucu bir alan olsa da CORAZU bu konuda da danışanlarına büyük bir güven veriyor. Uzman danışmanlarımız, internet sitenizdeki en ufak teknik sorunu dahi gözden kaçırmıyor!

uluslararası global seo

Uluslararası SEO

Eğer işletmenizi yurtdışına taşımak ve ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi kilometrelerce uzağa taşımak istiyorsanız, CORAZU sizi bu sürece tamamıyla hazırlıyor ve sürecin planlandığı gibi ilerlediğinden emin oluyor!

mobil seo

Mobil SEO

Google, mobil öncelikli indeksleme ve hız gibi faktörler sebebiyle artık internet sitelerini ödüllendiriyor. CORAZU, gerekli iyileştirmeleri yaparak işletmenizin bu ödüllendirmelerden faydalandığına emin oluyor!

backlink hizmeti

Backlink Hizmeti

CORAZU sayesinde artık backlink inşası üzerinde çalışırken güvensiz hissetmeyeceksiniz. Güvenilir kaynaklarımız ve doğallığa odaklanmış stratejilerimiz sayesinde, siteniz sağlıklı bir şekilde yükselişe geçecek!

içerik pazarlaması

İçerik Pazarlaması

CORAZU ve İçerikly iş birliğiyle üretilen içerikler, işletmenizin internet sitesini SERP’te daha yüksek noktalara taşırken aynı zamanda hedef kitlenizi de ikna ediyor ve dönüşüm oranlarınızı dahi gözle görülebilir bir şekilde artırıyor!

FİYATLANDIRMA

SEO Fiyatları

Başlangıç SEO

Düşük rekabetli sektörler için ideal.

1250₺KDV dahil değildir.
10 Anahtar Kelime
İçerik Optimizasyonu
Teknik İyileştirmeşler
Hız Raporlaması
Zararlı Link Analizi
Doğal Backlink İnşası
Ücretsiz Backlink Araştırması
500₺'ye Kadar Ücretsiz Google Ads Yönetimi
Ücretsiz Lokal SEO

Girişimci SEO

Orta rekabetli sektörler için ideal.

2500₺KDV dahil değildir.
20 Anahtar Kelime
İçerik Optimizasyonu
Teknik İyileştirmeşler
Hız Raporlaması
Zararlı Link Analizi
Doğal Backlink İnşası
Ücretsiz Backlink Araştırması
1500₺'ye Kadar Ücretsiz Google Ads Yönetimi
Ücretsiz Lokal SEO

E-Ticaret SEO

E-Ticaret sitelerine özel hazırlanmıştır.

3250₺KDV dahil değildir.
Site Geneli Çalışma
İçerik Optimizasyonu
Teknik İyileştirmeşler
Ürün Optimizasyonu
Hız Raporlaması
Kullanıcı Deneyimi Raporlaması
Zararlı Link Analizi
Doğal Backlink İnşası
Ücretsiz Backlink Araştırması
2500₺'ye Kadar Ücretsiz Google Ads Yönetimi
Ücretsiz Lokal SEO

Kurumsal SEO

Yüksek rekabetli sektörler için idealdir.

4750₺KDV dahil değildir.
Site Geneli Çalışma
İçerik Optimizasyonu
Teknik İyileştirmeşler
Hız Raporlaması
Kullanıcı Deneyimi Raporlaması
Zararlı Link Analizi
Doğal Backlink İnşası
Ücretsiz Backlink Araştırması
3000₺'ye Kadar Ücretsiz Google Ads Yönetimi
Ücretsiz Lokal SEO
seo fiyatları

SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

SEO fiyatlarının belirlenmesindeki en büyük etken; danışanın internet sitesinin büyüklüğüdür. Çok sayıda sayfaya sahip olan internet siteleri, aynı şekilde çok sayıda iyileştirmeye ihtiyaç duyar. Sonrasında ise internet sitenizin teknik durumu, On-page faktörleri ve sektörünüz incelenerek size de oldukça uygun olan bir fiyatlandırma gerçekleştirilir. Ayrıca yapılacak sözleşmede belirtilen süre cinsi de fiyatlandırma üzerinde etkili olabilir.

İçerik ve link inşası gibi konular da SEO sürecine dahil olmasına karşın, bu tip aksiyonlar ek kaynaklar gerektirdiğinden sıradan danışmanlık ya da hizmet bütçesine dahil edilmezler. Çalışmalarımız sırasında içerikler ve backlinkler için ayrı olarak bir bütçe oluşturmanız gerekir.

Referanslar

SEO Referansları

SEO Hizmeti için çalışma gerçekleştirdiğimiz bazı sektörlere ait organik görünüm büyüme grafikleri aşağıdadır. Tüm siteler için en kısa çalışma 3 aylık, en uzun çalışma ise sağlık sektöründe olmak üzere 9 aylık bir çalışma olarak yapılmıştır. Siteler ilk aydan itibaren teknik SEO ve iç optimizasyon ile yapısal olarak düzeltilmiştir ve sonraki aylarda içerik pazarlaması ve çeşitli branding çalışmaları ile devam edilmiştir.

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır, Corazu yürüttüğü dijital pazarlama çalışmalarında son derece dürüst olduğundan, danışanlarına kesinliği kanıtlanmamış hiçbir konuda garanti vermiyor. Corazu, SEO sürecini yakından tanıyan her marka gibi, danışanlarına yükselme garantisi vadediyor.

Türkiye'de özellikle küçük ve orta ölçekli e-ticaret siteleri, satışlarını büyük oranda SEM kanalından sağlıyordu. Ancak son dönemde yaşanan gelişmeler neticesinde, SEM'in tek başına yeterli olmadığını fark ettiler ve SEO kanalına da aynı ilgiyi göstermeye başladılar. Projeniz ne üzerine olursa olsun, SEO kanalınızı da mutlaka aktif tutmanız gerekiyor. SEM kısa vadede büyük bir fayda sağlasa da SEO uzun vadede sizlere hiçbir ek maliyet yaratmaksızın satışlarınızı artırma fırsatı sunar.

SEO çalışmalarının sonucu, internet sitenizin mevcut durumuna ve sektörünüzdeki rekabet oranına göre oldukça kısa bir süre içerisinde ya da daha uzun bir vadede görülebilir. Eğer dijital dünyaya Corazu ile adım atıyorsanız, internet üzerinde görünür olmanız ve ürün ya da hizmetlerinizi organik olarak kullanıcılara sunmanız, ortalama 2 ile 6 ay arasında gerçekleşecektir. SEO'nun etkileri SEM'e oranla daha geç görülse de SERP'te başarılı sıralamalar elde ettiğinizde herhangi bir reklam masrafı olmaksızın organik bir şekilde dönüşüm elde etmeye başlayabilirsiniz.

Markanız dijital dünyada yaşamına devam ettiği sürece, SEO çalışmalarını da devam ettirmelisiniz. Çünkü SEO sürekli olarak iyileştirilmesi ve geliştirilmesi gereken bir kanaldır. Bugün internet siteniz hedeflediği anahtar kelimede 1. sırada yer alıyor olsa dahi, gelecekte rakiplerin arkasında kalabilir.

Evet, hem kullanıcı deneyimi hem de teknik SEO faktörleri açısından web tasarımın bir hayli etkisi bulunur. Web tasarım konusunda birlikte çalışıyor olduğunuz bir ajans var ise bu konuda size danışmanlık yapabilir, ya da Corazu olarak web tasarım taleplerinizi karşılayabiliriz.

Hayır, içerik stratejisi ve içerik kurgusu Corazu tarafından oluşturuluyor ancak içerik üretimi Corazu tarafından gerçekleştirilmiyor. Corazu, içerik pazarlaması konusunda İçerikly ile iş birliği içerisinde bulunuyor.

Hayır, Corazu backlink analizini gerçekleştiriyor ve alınması gereken backlinkleri size raporluyor ancak bu konu standart SEO hizmetine dahil edilmiyor.

Evet, hem hedef kitlenizin tüm sıcak noktalarına erişmek ve aradıkları her sorguya yanıt vermek hem de internet sitenizin otoritesini artırmak konusunda en önemli faktörlerden birisi de blog sayfaları oluyor. Corazu, SEO çalışmalarında yoğunlukla blog içeriklerinden faydalanıyor.

Danışanımızın internet sitesinin mevcut durumu, büyüklüğü (Sayfa ya da ürün sayısı), projede kullanılacak SEO araçları, projeyle ilgilenecek personel sayısı ve danışanımızdan gelen talepler fiyat belirleme konusunda ana kriterler arasında yer alıyor.

sıkça sorulan sorular

SEKTÖRLER

Hizmet Verilen Bazı Sektörler

Sormak istediğiniz bir şey mi var?

Aşağıdaki iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçerek aklınıza takılan herhangi bir şeyi sorabilirsiniz. Satış öncesi destek ekibimiz 48 saat içerisinde iletişim formunuza dönüş yapacaktır.

Hemen Ara: 0530 044 4806 Scroll to Top
Ücretsiz SEO Teklif Formu

Yandaki formu doldurarak sitenize özel SEO teklifini ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. SEO profesyonelleri 48 saat içerisinde size özel teklifi eposta adresinize gönderecek.