SEO Hizmeti

Çalışacağınız SEO ajansını doğru seçmek çok önemli. SEO hizmeti alarak internet sitenizin arama motoru sıralamalarını yükseltin. CORAZU'nun kalıcı ve organik SEO çalışmaları hakkında detaylı bilgi alın.

Bugüne kadar çalıştığımız yüzlerce SEO müşterimizde tek hedeflediğimiz şey başarı ve performanstı. Normal bir SEO ajansının yapacağı gibi kelime odaklı, backlink odaklı çalışmalar yapmadan, site geneline, çeşitli çalışmalar yaparak SEO yapıyoruz.

SEO Nedir?

Search Engine Optimization kalıbının baş harflerinden oluşan SEO (arama motoru optimizasyonu), bir sitenin arama motoru sıralamalarını yükselterek daha fazla ziyaretçi almasını sağlar. SEO kelimesi aynı zamanda SEO yapan kişiye de denir (search engine optimizator).

Yapılan çeşitli işlemlerle birlikte bir internet sitesi, arama motoru botlarının en iyi anlayacağı hale getirilerek daha iyi sıralamalara sokulur. İç SEO, dış SEO, teknik SEO, mobil SEO, lokal SEO gibi birçok farklı terim, SEO (arama motoru optimizasyonu)’nun bir adımıdır.

SEO Hizmeti Nasıl İlerler?

Analiz

Analiz, SEO sürecinin ilk ve en önemli basamağıdır. Corazu, internet sitenize 360 derecelik bir bakış açısıyla yaklaşarak hem SEO faktörlerini hem de diğer pazarlama faktörlerini analiz eder. SEO stratejisi ise elde edilen bu veriler ışığında kurgulanır.

Teknik SEO

Teknik SEO, SEO stratejisinin ilk adımında yer alır. Teknik problemleri bulunan bir internet sitesinin hızlı bir yükseliş göstermesi pek de mümkün değildir. Corazu, alanında uzman ekibiyle internet sitenizin tüm teknik detaylarını analiz eder ve çözüm önerileri sunar.

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması, SEO’nun en önemli faktörlerinden birisidir. Eğer internet sitenizde kullanıcıları ikna edecek içerikler bulunmaz ise, yapılacak SEO çalışmasının neredeyse hiçbir önemi kalmayacaktır! Corazu, içerik pazarlamasını İçerikly.com ile yürütür.

Link İnşası

İnternet sitenizin Teknik ve On-page SEO faktörleri ne kadar iyi olursa olsun, bu faktörlerin her zaman link inşası ile desteklenmesi gerekir. Corazu, internet siteniz için detaylı bir link inşası stratejisi oluşturur ve bu işlemi internet siteniz için güvenli bir şekilde gerçekleştirir.

CORAZU'nun SEO Süreci

Adım 1 - Sektör ve Durum Analizi

Bir SEO çalışmasına başlarken atılacak ilk adım; danışanın internet sitesini ve internet sitesinin hizmet verdiği sektörü ve anahtar kelimeyi detaylı bir şekilde analiz etmektir. Klasik SEO ajansları bu analizleri sıradan şablonlar aracılığıyla yürütürken Corazu, her sektörün ve her işletmenin farklı ihtiyaçlara sahip olduğunun bilinciyle her danışanı için özel bir yaklaşım kurgular. Öncelikle danışanın internet sitesi, sektörü, anahtar kelimesi 360 derecelik bir bakış açısıyla analiz edilir. Bu analiz içerisinde; teknik SEO, On-page SEO, içerik pazarlaması, link inşası ve branding gibi konu başlıkları bulunur. SEO çalışmaları çoğu zaman ilk etapta bir şeyler inşa etmekten ziyade bir şeyleri tamir etmek ile geçer. Eğer danışan daha önce bir SEO çalışması yaptırmadıysa, var olan sorunlar genellikle hızlı bir şekilde çözümlenir. Ancak daha önce yanlış bir SEO çalışması yapılmışsa, daha titiz ve daha uzun bir çalışma gerekebilir.

Sektörel analizler de en az site analizleri kadar büyük bir öneme sahiptir. Corazu, danışanın internet sitesinin hizmet verdiği sektörü detaylı bir şekilde inceler. Bu inceleme sırasında; ilgili sektörün sıcak noktalarını, hedef kitlesini, fırsatlarını, dinamiklerini ve en köklü rakiplerini belirler. Çoğu kişi için bu tür analizler vakit kaybı olarak görülse de aslında arama motoru optimizasyonu SEO çalışmalarının temelleri bu analizler sayesinde atılır. Çünkü, hedef kitlenizi tanımadan ve sektörünüzdeki sıcak noktaları belirlemeden SEO ve dijital pazarlama çalışmaları yürütmeye çalışırsanız, internet siteniz organik olarak ziyaretçi kazansa dahi bu ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğu size herhangi bir “Dönüşüm” kazandırmayacaktır. Danışanın internet sitesinin sayfa başlıkları, Hx etiketleri, meta açıklamaları ve içerikleri oluşturulurken genellikle bu sektörel analizlerden elde edilen verilerden yararlanılacaktır. Çünkü günümüzde SEO çalışmaları yalnızca sıralama artırmaya yönelik değil, hedef kitleyi de ikna etmek üzerine kurgulanır.

Adım 2 - Teknik SEO ve İçerik Optimizasyonu

Corazu’nun SEO’ya yaklaşımı oldukça bütünseldir. Sıradan SEO ajanslarının anlamlandıramayacağı ve hatta bu konularda öneri dahi sunamayacağı teknik site problemleri, Corazu için olağan ve sıradan vakalar arasında yer alır. Corazu, internet sitenizin derinlemesine analizini gerçekleştirdikten sonra tüm teknik problemlerini belirler ve bunları önemlerine göre sıralar. Sıralanan bu teknik SEO problemleri, hiç SEO bilmeyen kişilerin dahi anlayabileceği şekilde ifade edilerek danışanın yazılım ekibine ya da doğrudan danışana yönlendirilir. Teknik SEO problemleri genellikle internet sitelerinin kaynak ve tema kodlarında bulunduğundan, herhangi bir sorun yaşanmaması açısından Corazu bu problemlere direkt olarak müdahale etmez. Ancak detaylı anlatımı ve nokta atışı tespitleriyle bu hataların “direkt” olarak çözümlenmesini sağlar.

İçerik, SEO çalışmalarının oldukça büyük bir kısmını kaplar. Ancak buna karşın, dijital pazarlama ve SEO ajanslarının büyük bir çoğunluğu içerik stratejilerine pek önem göstermez. Kullanıcılara sunulan hizmeti ya da ürünü satın almaya ikna edecek şey metinler olsa da sıradan yaklaşıma sahip kişiler bu metinleri yalnızca SEO’ya hizmet edecek şekilde kurgular. Bu yaklaşım sonrasında ortaya çıkan içerikler hem kalite açısından düşük olur ve marka imajınızı zedeler hem de tıklama artırıcı ya da ikna edici özellikleri bulunmaz. Corazu ise danışanın internet sitesinde yer alacak içeriklerin maksimum kalitede olduğundan ve markayı en iyi şekilde temsil ettiğinden emin olur. Ayrıca bu içerikler hedef kitleyle uyumlu bir şekilde üretilmelidir. Bu noktada içerikte kullanılan hitap dili, hedef kitleyle iletişime geçme şekli ve CTA cümleleri Corazu tarafından kurgulanır ve dilerseniz İçerikly tarafından üretilir.

Adım 3 - İçerik Üretimi ile Kullanıcı Kazanımı

İçerik üretimi ve içerik paylaşımı, internet siteniz için asla bitmemesi gereken bir süreçtir. Çünkü internet sitenizin bloğunda ya da hizmet sayfalarında içerik paylaştıkça; internet üzerindeki görünürlüğünüz artar, hedef kitlenizi ikna edebilirsiniz, eğer paylaştığınız içerikler kullanıcılara fayda sağlıyorsa markanıza duyulan güveni artırabilirsiniz ve tabii ki de SEO sürecinizi oldukça olumlu bir şekilde etkileyebilirsiniz. Corazu’nun içerik üretimi ve içerik stratejisi konusunda en çok dikkat ettiği nokta; hem işletmeniz hem de hedef kitleniz için “uygun” içeriklerin üretilmesi ve paylaşılmasıdır. Google’da bir arama yaparsanız, bazı internet sitelerinin oldukça alakasız konular hakkında oldukça yetersiz içerikler paylaştığını ve hatta bu içerikler ile oldukça büyük bir trafik kazandığını görüntüleyebilirsiniz. Ancak internet sitenize gelen bu trafik size herhangi bir dönüşüm yaratmayacağı gibi, işletmenizin sektörü ile alakasız bir konu ise kullanıcılarda kafa karışıklığı yaratacaktır.

Hiç kimse kışın hangi sebzelerin nasıl tüketileceğini bir bankadan öğrenmek istemez değil mi?

İçerik Pazarlaması hizmetimizle ilgili bilgi almak için tıklayın.

Adım 4 - İçerik Dağıtımı, Dış SEO ve Branding

Corazu, SEO ve dijital pazarlamaya 360 derecelik bir bakış açısıyla yaklaşır. Bu sebepten, üretilen içeriklerin “yalnızca” internet sitenizde yayınlanıyor olması Corazu için yeterli değildir. Çünkü Corazu, sektörünüzdeki tüm sıcak noktaları belirler ve bu sıcak noktaları SEO ve pazarlama stratejisine dahil eder. Eğer sosyal medya, blog siteleri ya da Pinterest gibi görsel paylaşım siteleri projenize fayda sağlayacaksa, tıpkı internet siteniz gibi bu siteler de Corazu için önemli bir kaynak haline gelir. Corazu bu gibi durumlarda, İçerikly ile iş birliği içerisinde bulunarak işletmenizin her kanalı için özel içerikler oluşturabilir.

Site Dışı SEO çalışmaları günümüzde halen SEO sürecinin en önemli kriterlerinden birisidir. Site Dışı SEO, yani link inşası oldukça güçlü bir yöntem olmasına karşın aynı zamanda yanlış ellerde güçlü bir silah da olabilir. Ancak bu silahın namlusu genellikle kendi internet sitenize doğrultulmuş olur. Link inşası (backlink çalışması) doğru ve doğal bir şekilde gerçekleştirilmezse, internet siteniz Google’ın cezalarıyla karşı karşıya kalabilir ve uzun bir süre boyunca site dışı SEO çalışmaları uygulamak yerine bu cezalardan kurtulmaya çalışmak zorunda kalırsınız. Corazu, link inşası sürecini olabildiğince doğal ve güvenli bir şekilde yürütür. Corazu için link inşasında (site dışı seo) hedeflenen ilk basamak; sektörel olarak danışanın internet sitesine yakın olan blog sitelerinden faydalanmaktır.

Uzun vadede ise Corazu hem Branding hem de link inşası konularını bir arada ilerletmeye başlar. Sektörden sektöre değişiklik gösterse de genellikle her internet sitesi için doğal bir link inşası yapmak mümkündür ve bu strateji diğerlerine oranla çok daha etkili ve güvenlidir. Organik bir link inşası ve Branding çalışması için odaklanılması gereken ilk nokta; hedef kitleniz tarafından beğenilecek ve aynı zamanda güvenilecek içerikler üretmektir. Çünkü kullanıcılara güven ve bilgi veren içerikler, daha fazla paylaşılma eğilimindedir. Eğer hedef kitleniz tarafından paylaşılacak içerikler üretirsek, link inşanızı ve marka bilinirliğinizi oldukça doğal bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Ayrıca işletmeniz ve sektörünüz uygunsa, yine hedef kitleniz tarafından paylaşılabilecek testler, internet araçları ve medya galerileri oluşturabiliriz.

Birlikte Yazdığımız Başarı Hikayeleri

Başarı Hikayeleri

parklila
ParkLila
ovb sistemi
OvB Sistemi®

SEO Fiyatları

SEO fiyatlarının belirlenmesindeki en büyük etken; danışanın internet sitesinin büyüklüğüdür. Çok sayıda sayfaya sahip olan internet siteleri, aynı şekilde çok sayıda iyileştirmeye ihtiyaç duyar. Sonrasında ise internet sitenizin teknik durumu, On-page faktörleri ve sektörünüz incelenerek size de oldukça uygun olan bir fiyatlandırma gerçekleştirilir. Ayrıca yapılacak sözleşmede belirtilen süre cinsi de fiyatlandırma üzerinde etkili olabilir.

İçerik ve link inşası gibi konular da SEO sürecine dahil olmasına karşın, bu tip aksiyonlar ek kaynaklar gerektirdiğinden sıradan danışmanlık ya da hizmet bütçesine dahil edilmezler. Çalışmalarımız sırasında içerikler ve backlinkler için ayrı olarak bir bütçe oluşturmanız gerekir.

Yaptığımız İşin Fiyatları

Fiyatlandırma

Tanışma Paketi

$ 530

 • İçerik Optimizasyonu
 • Teknik İyileştirmeşler
 • Hız Raporlaması
 • Zararlı Link Analizi
 • Doğal Backlink İnşası
 • Ücretsiz Backlink Araştırması
 • Google Ads Yönetimi (<1000₺)
 • Ücretsiz Lokal SEO

Girişimci Paketi

$ 750

 • İçerik Optimizasyonu
 • Teknik İyileştirmeşler
 • Hız Raporlaması
 • Zararlı Link Analizi
 • Doğal Backlink İnşası
 • Ücretsiz Backlink Araştırması
 • Google Ads Yönetimi (<3000₺)
 • Ücretsiz Lokal SEO
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Sektörel İçerik Yazarlığı

Kurumsal SEO

$ 1000

 • İçerik Optimizasyonu
 • Teknik İyileştirmeşler
 • Hız Raporlaması
 • Zararlı Link Analizi
 • Doğal Backlink İnşası
 • Ücretsiz Backlink Araştırması
 • Google Ads Yönetimi (<20.000₺)
 • Ücretsiz Lokal SEO
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Sektörel İçerik Yazarlığı
 • Influencer Pazarlaması