SEO Nedir? - SEO Ajansı CORAZU ile Kesintisiz YÜKSELİŞ

SEO Nedir? – SEO Ajansı CORAZU ile Kesintisiz YÜKSELİŞ

 • Anasayfa
 • SEO Nedir? – SEO Ajansı CORAZU ile Kesintisiz YÜKSELİŞ

SEO Hizmeti Nedir?

SEO, İngilizceden gelen Search Engine Optimization kalıbının kısaltmasıdır. Türkçeye Arama Motoru Optimizasyonu olarak geçmiştir. Basitçe, sitenizi arama motorlarının tarayıcı (crawl) botlarının en iyi şekilde anlayacağı hale getirerek sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamalarını yükseltme işlemine denir.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO, sitenizi arama motoruna uygun hale getirmek için yapılan teknik ve genel çalışmalarla yapılır. İki ana adımdan oluşur:

 1. Site içi SEO
 2. Site dışı SEO

Site İçi SEO Nedir?

Site içi optimizasyon adından da anlaşıldığı gibi, SEO çalışması yapılan siteye, sadece site içi ayarlamalar yapılmasıdır. Site dışı hiçbir şeye dokunmadan, teknik ayarlamaları, kullanıcı deneyimi çalışmaları, NPL ve BERT güncellemelerine uygun bir şekilde içerikleri ve siteyi, User-Intent & Entity’e uygun şekilde güncellemektir.

Site İçi SEO Nasıl Yapılır?

 • Main-Entity ve User-Intent’e göre sitenin hazırlanması.
 • Hata kodlarını (status code) düzelterek Crawl-Budget optimizasyonu yapılır.
 • Sitenizin link yapısı ve iç linklemeleri yapılır.
 • Eski içerikler optimize edilir ve yeni içerikler eklenir.
 • Hız ve performans ayarlamaları yapılır.
 • Yapısal veri işaretlemeleri yapılır (Schema).
 • Kullanıcı deneyiminin artırılması için çalışmalar yapılır.
 • Meta etiketlerini ve  H etiketlerini doğru ayarlayarak site içeriğinin doğru aktarılması sağlanır.

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO, tamamen sitenin dışında gerçekleşen SEO işlemlerine verilen addır. Amaç markalaşmanın sağlanması ve sitenin Google gözünde otoriter konuma getirilmesidir.

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

 • Zararlı linkler temizlenir.
 • İtibar yönetimi (şikayet sitelerindeki şikayetler çözülür, markanın olumsuz yorumları anlaşma yoluyla diğer internet sitelerinden kaldırılır) yapılır.
 • Sosyal medya çalışmaları yapılarak, sosyal etkileşim artırılır.
 • Branding (markalaşma) çalışmaları yapılır.
 • Lokal SEO (Google My Business optimizasyonu ve lokalleştirme) çalışmaları yapılarak yerel hizmet bölgesinde trafik artışı ve dönüşüm artışı sağlanır.

SEO FAYDALARI

Google arama sonuçlarındaki ilk 5 site, anahtar kelime trafiğinin yaklaşık %75’ini alır.
Kullanıcıların yalnızca %21’i ilk 5 site haricindeki diğer sonuçlara tıklar.
SEO optimizasyonu hedef kitle doğrultusunda etkili bir şekilde gerçekleştirildiğinde dönüşüm oranı %14’e kadar ulaşabilir.

SEO Paketleri

SEO Hizmetimize Neler Dahil?

Link İnşası (Backlink)

Stratejik olarak seçilen tanıtım yazıları ve link inşalarıyla web sitelerinizin otoritesini güçlendirir ve daha iyi sıralama almasını sağlarız.

Sektör Analizi

Sektör analizi, SEO çalışmalarına başlamadan önce gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Rakiplerinizi geçmek için öncelikle onların stratejilerini çözümleriz.

İçerik Optimizasyonu

Eski içerikleriniz SEO'ya ve marka kimliğinize uygun hale getirir, yeni içerikleriniz için yazar desteği sağlarız. Ayrıca oturaklı bir içerik kataloğu için sizlere bir içerik stratejisi oluştururuz.

Anahtar Kelime Araştırması

Sektörünüze yönelik az rekabetli ve hacmi yüksek kelimeleri araştırır ve sitenizin trafik almasını sağlarız.

İç SEO

Titiz ve detaylı bir SEO çalışması ile sitelerinizi tamamen SEO uyumlu hale getiririz ve sitenizin arama motorlarında çok daha iyi sıralamalara ulaşmasını sağlarız.

Zararlı Link Analizi

Sitenize bağlantı sağlayan her link faydalı değildir, zararlı linkleri analiz eder ve bunların temizliğini sağlarız. Sitenizi kötü niyetli rakiplerinizin çalışmalarına karşı aktif olarak koruruz.

SEO Referansları

Bizimle daha önceden çalışan müşterilerimizden birkaçı. SEO hizmeti alarak sitelerini Google'da üst sıralara taşıdılar.

SEO Paketleri

Backlink, İç SEO paketleri

Eğer internet sitenizin yalnızca bazı noksanları olduğunu düşünüyorsanız mağazamızda yer alan SEO paketleri sayesinde bu noksanlıkları giderebilirsiniz. Mağazamızda bulunan SEO paketleri arasında şu ürünler yer almaktadır:

 • Backlink Paketleri
 • Site İçi SEO Paketleri
 • İçerik Paketleri (Eski içeriklerinizin optimize edilmesi ve yeni içerik stratejinizin oluşturulması.)
 • Paravan Blog & Link Wheel Paketleri

Özenle hazırlanmış bu paketler sayesinde web sitenizin sorunlarına yönelik nokta atışı çözümlere sahip olabilirsiniz. SEO paketlerimizi Shopier güvencesiyle kredi kartınız ya da havale & EFT yöntemiyle satın alabilirsiniz.

SEO Fiyatları

SEO fiyatları sektöre göre değişir

SEO hizmetlerinin fiyatları, web sitelerinizde gerekli olan çalışmalara oranla değişiklik gösterebilir. Kapsamlı çalışmalar için gerekli olan SEO çalışmaları büyük bir maliyet gerektirirken basit çalışmalar isee oldukça makul fiyatlara tamamlanabilir. Ayrıca SEO hizmetlerinin fiyatları, hizmet alacağınız SEO ajansının çalışan kadrosu itibarıyla değişiklik gösterebilir. Ajans bünyesinde bulunan iyi bir yazılımcı, içerik yazarı ve SEO uzmanı, gerekli olan çalışmaların çok daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesini ve kısa sürede tamamlanmasını sağlar. CORAZU, misyonu gereğince en kaliteli SEO hizmetlerini müşterilere uygun fiyatlarla sunmayı amaçlar.

SEO Soru-Cevap

SEO'da Sıkça Sorulan Sorular

SEO çalışmalarında müşteriye hiçbir şekilde sıralama garantisinin verilmemesi gerekir. Arama motorları, sürekli olarak güncellendiğinden bu sistemlerin sıralamalarında sıklıkla değişiklikler yaşanır. Arama motorlarının manipüle edilmesi ve sitelerin sürekli olarak aynı konumda yer almaları mümkün değildir. SEO sektöründe hiçbir ajans doğrudan ilk sıra garantisi veremez ve vermemelidir. Şayet ilk sıra garantisi veriyorsa o ajanstan uzak durulması gerekir. Biz CORAZU olarak tüm içtenliğimizle arama motorlarının algoritma güncellemelerini yakından takip eder, internet siteniz için gerekli olan aksiyonları alır ve sıralamanızın yükseleceğini garanti ederiz.
SEO çalışmalarının süresi, alınan hizmetin ve sitenizin kapsamına göre değişiklik gösterir. Ancak etkili bir sonuç için SEO çalışmaları en az 3 ay sürecek şekilde planlanmalıdır. Hedeflediğiniz anahtar kelimedeki sıralamanızı daha da iyileştirmek ya da korumak amacıyla düzenli olarak SEO çalışmalarının yapılması gerekir. E-ticaret siteleri ve kurumsal sitelerin hedeflediği anahtar kelime sayısı diğer sitelere oranla çok daha fazla olduğundan bu sitelerde gerçekleştirilen SEO çalışmaları çok daha uzun sürmektedir. Aşağıdaki SEO teklif formunu doldurduğunuz takdirde sitenizi ve sektörünüzü ücretsiz bir şekilde analiz edebilir, sizler için en uygun stratejiyi oluşturarak teklif sunabiliriz.
Trafiğinizi artırırken önceliğimiz ana kelimelerinizde değil alt kelimelerinizde trafiğinizi artırmak olacaktır. Örneğin “ayakkabı” kelimesine çalışma yapmaktan ziyade “beyaz spor ayakkabı” kelimesine yapılan çalışmanın size dönüşü çok daha fazla olacaktır. Bizim stratejimiz de genel olarak alt kelimelere çalışma yapmaktır.
Evet, sağlayabilirsiniz fakat işiniz normalden zor olacaktır. Eğer genel bir e-ticaret sitesiyseniz veya bir pazaryeri sitesiyseniz, sadece SEO yetmeyecektir. Rakipleriniz otomasyon ile reklam çalışmaları yaparken, her aramada az maliyetle sizin üstünüzde çıkacaktır. Bu sebepten dolayı sadece SEO çok rekabetli e-ticaret kategorilerinde yeterli olmayacaktır. Fakat niş bir ürün satıyorsanız, bunun için sadece SEO yeterli olacaktır, çünkü rakiplerinizin otomasyon reklamları muhtemelen yoktur, aynı zamanda SEM bütçeleri de kısıtlıdır. SEO çalışması uzun vadede en az maliyetli çalışmadır. 5 bin liralık Google Ads bütçesi ile 5 bin liralık SEO çalışması birbirinden çok farklıdır. SEO'da 5 bin lira aylık bazda site çok daha fazla dönüşüm sağlayacak bir çalışma için yeterlidir.
Çalışmalarımız bittikten sonra yardımcı olabileceğimiz şeyler kısıtlı. Eğer danışmanlık gerektiren konularsa SEO danışmanlığı hizmetimizi almanız gerekmekte. SEO danışmanlığı hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Eğer kullanıcıya yönelik içerikler hazırlayıp doğal link inşası yapıyorsanız, sitenizi güncel tutup, kullanıcı deneyimini artıracak işlemler yapıyorsanız, sıralama kaybetmeniz pek normal bir şey değildir. Google her güncellemesinde, kullanıcıya en doğru sonucu ve en iyi siteyi gösterecek değişiklikler yapıyor. Eğer sitenizi Google için hazırlamıyorsanız, kullanıcı için hazırlıyorsanız, siteniz sıralamalarda gerilemeyecektir. Sıralamanızı korumak için kullanıcıya yönelik site hazırlayın.
Aslında doğru, en hızlı sonucu veren, en çok satış yapmanızı sağlayan şey Google reklamlarıdır. Fakat rekabetin çok olduğu kelimelerde reklam vermek, SEO çalışmasına göre daha mantıklı bir işlem olur. SEO'da asıl amaç sitenizi genel olarak güçlendirmektir. Ana kelimenizde ilk sıraya gelmeniz zorken, o kelimenin varyasyonlarında sıralamaya girmeniz çok daha kolaydır. SEO çalışmasıyla yapmak istediğimiz şey de budur. Aynı bir piramit gibi, farklı farklı yüzlerce kelimeden gelen trafik, sitenizin otoritesini güçlendirecek ve marka bilinirliğinizi artıracaktır. Bu sayede, ana kelimenize doğrudan bir çalışma yapmadan, markalaşmanızın ve diğer kelimelerdeki otoritenizle, ana kelimenizi güçlendirebiliriz. Bu süreçte ana kelimeye reklam vermek mantıklı olabilir ama SEO, aranma hacmi daha düşük kelimelerde ROI olarak daha iyi bir tercihtir.
SEO çalışması en az 3 ay ile başlayacak şekilde planlanmalıdır. Her ne kelime olursa olsun kalıcı olmak için düzenli bir şekilde SEO hizmetine devam edilmesi gerekmektedir. Kelimelerin zorluğuna, aranma hacmine göre SEO çalışmasının süresini belirleyebiliriz ancak eticaret siteleri, kurumsal siteler için en az 6 aylık çalışma gerekir. Bu yüzden kesin süreyi siteyi ve sektörü incelemeden malesef veremiyoruz. Bilgi almak için aşağıdaki ücretsiz SEO teklifi formunu kullanabilirsiniz.
SEO (arama motoru optimizasyonu), bir sitenin arama motorlarına optimize hale getirilmesine verilen addır, iç SEO, dış SEO, UX gibi işlem periyodları vardır. Çalışma süresi 3-12 ay arasında devam eder ve etkileri kalıcıdır. SEM (arama motoru pazarlaması) ise reklam ücreti ödeyerek istenen arama motorunda arama sonuçlarına reklam vermektir. Doğru hedefleme, doğru bütçe ve SEM uzmanlarıyla birlikte verimli bir şekilde bu işlemler gerçekleştirilir. Reklam onaylandıktan sonra etkisi görülmeye başlanır. Dönüşüme yönelik bir pazarlama yöntemidir. Etkileri trafiğinizi ve satışlarınızı artırır bununla birlikte reklam verilen kelimelerde uzun süre devam edilirse SEO’ya da etkisi olur.
Google güncellemelerinde genelde negatif etkilenen kullanıcılar; spam link inşası, kopya içerik, yoğun kelime kullanımı, kötü iç linkleme gibi sebepler dolayısıyla etkileniyorlar. Yaptığımız çalışmalar Google’ın aşırı algılayacağı çalışmalar olmadığı için güncellemelerde kritik seviyede negatif etkilenmezsiniz.
SEO çalışmalarımız sırasında içerik stratejisine büyük bir önem veriyoruz. SEO çalışmalarının ana yapısını oluşturan içerikler sizlere sunduğumuz ücrete dahil oluyor. Eğer SEO hizmetine ek içerik hizmeti almak istiyorsanız sizlere bu konuda da yardımcı oluyoruz.
EO yaparken anahtar kelimeleri seçerken ana kelimeye değil de o kelimenin varyasyonlarına çalışma yapıyoruz. Örneğin “ayakkabı” yerine “beyaz spor ayakkabısı” gibi bir kelimede çalışmak bize daha fazla trafik getirecektir çünkü rekabeti daha az ve trafiği yine uygun olan bir kelime. Bu kelimeye yapılan çalışmada alınan verim “ayakkabı” kelimesine göre daha fazla olacaktır. Kelime analizimizi dünya çapında kullanılan Ahrefs, Semrush, Similarweb, Keywordtool.io gibi araçlarla yapıyoruz.
Çalışmaları haftalık bazda neler yaptık, neler yapmadık şeklinde kaydediyoruz. Bunun haricinde kelimelerde olan yükselmeler ve düşmeler de aynı haftalık raporun içerisinde yer alacaktır. Çalışma bittikten sonra tüm raporlar bir dosyaya kaydedilip SEO hizmeti almış müşterimizle paylaşılacaktır.

Teklif Al

Eğer hizmetimizle ilgileniyorsanız aşağıdaki formdan teklif alabilirsiniz.