Google Ads - CORAZU

Google Ads

remarketing nedir

Remarketing (Yeniden Pazarlama) Nedir?

Dijital pazarlamanın son zamanlar içerisinde en çok kullanılan özelliklerine sahip olan Remarketing (Yeniden Pazarlama) Nedir?. Bazı dijital pazarlamalar arasında ihtilafa neden olan Remarketing'in faydalı mı yoksa zararlı mı olduğu tartışılma konuşu oluyor.
Devamını Oku

SEM (arama motoru pazarlaması) nedir?

Arama motoru pazarlaması, arama motoru sonuç sayfalarında (veya SERP’lerde) görünen ücretli reklamları kullanarak bir işletmeyi pazarlama uygulamasıdır. Reklamverenler, belirli ürünleri veya hizmetleri ararken Google ve Bing gibi hizmet kullanıcılarının aradığı anahtar kelimeler için teklif verir. Bu, reklamverene, reklamlarının bu arama sorgularının sonuçlarının üstünde görünmesini sağlar.

SEO ve SEM farkı nedir?

Arama motoru optimizasyonu veya SEO farklıdır, çünkü işletmeler SEO’da Google’a trafik ve tıklamalar için ödeme yapmaz; bunun yerine, belirli bir anahtar kelime araması için en alakalı içeriğe sahip olarak arama sonuçlarında ücretsiz bir yer kazanırlar.

Hem SEO hem de SEM, dijital pazarlama stratejinizin temel parçaları olmalıdır. Arama motoru reklamları, dönüşüm hunisinin alt kısmındaki dönüşümleri artırmak için yüksek maliyetli ancak hızlı etki eden bir yöntemdir.

Google Reklam Nasıl Verilir?

Google Ads bir açık artırma işlevi görür, ancak normal bir açık artırmanın aksine, önemli olan teklifiniz değildir; açık artırma, reklam kampanyalarınızın kalitesini ve alaka düzeyini dikkate alır. Bu, oyun alanının yalnızca en büyük cüzdana sahip reklamverenler için değil, herkes için uygun olduğu anlamına gelir.

Google Ads açık artırması, anahtar kelimeler üzerinden yapılır. Reklamverenler, işletmeleriyle alakalı kelimelerin ve arama yapanların bir şey bulmaya çalışırken kullanabilecekleri anahtar kelimeleri tanımlar ve her bir Google kullanıcısı reklamlarına her tıkladığında ne kadar ödemek istediklerini belirterek onlara teklif verir. “Tıklama başına ödeme reklamcılığı (PPC)” terimi buradan gelmektedir.

PPC (tıklama başına ödeme) Yönetimi

PPC yönetimi, bir pazarlamacının (veya bir pazarlamacı ekibinin) bir şirketin tüm PPC reklam stratejisini ve bütçesini denetlediği yerdir. Bu, şirket içi bir pazarlamacılar ve medya alıcıları ekibi tarafından yapılabilir veya harici bir ajansa dışarıdan tedarik edilebilir.