Kurumsal SEO Danışmanlığı Hizmeti

İnternet sitenizi GoogleYandex gibi arama motorlarındaki aramalarda üst sıraya çıkarmak istiyorsunuz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz veya bilseniz de zaman ayıramıyorsunuz. O zaman Kurumsal SEO Danışmanı sizin ihtiyacınız olan kişi. Kurumsal SEO Danışmanlığı ile sitenizi hak ettiği sıralama sokabilir ve müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz.

➡️ Kurumsal SEO Danışmanı Nedir?

İnternet sitenizi kod ve tasarım olarak bütün yönüyle profesyonel olarak ele alır ve inceler. SEO yani arama motorlarının sitelere göndermiş olduğu bot yazılımlara uygun olup olmadığını analiz eder. Bu analizi sonucuna göre sitede düzeltilmesi gereken kodların ve tasarımların listesini çıkartır. Sahip olduğunuz sitenin içeriği, kodları, tasarımı ve görseli ile değiştirildikten sonra olacak olan site hakkında size rapor sunar. SEO çalışması için anlaşma yapılacağının teyidini alır. Site için SEO yapılacak kelimeleri alır ve kelimelerin aranma raporunu müşterisine sunar. Bütün yapılacak işlemler için birim başına fiyatlandırma yapar. Onayı aldıktan sonra siteyi bütün yönüyle değiştirip SEO’ya uygun hale getirip arama motorlarında üst sıraları zorlamaya başlar.

Bu üst sıralara çıkarmayı Backlink, içerik yazarlığıGoogle Adssosyal medya ve reklamlar üzerinde yapmaya başlar. Kurumsal SEO yapan kişiyle / işletmeyle çalışacağı kişinin veya işletmenin sosyal medya danışmanlığı yapan kişi/işletme ile paralel çalışacaktır. Günümüzde sosyal medya bir işletmenin portföyü için çok önemlidir. Bir işletmenin nasıl piyasada bir saygınlığı var ise sosyal medyaya da o saygınlığı kurup kuruması gerekmektedir. Biz size kısa zamanda arama motorlarında sitenizi yükselmesini ve sosyal medyada sağlam bir prestij vaad ediyoruz.

➡️ Kurumsal SEO Avantajları

  • Sürekli ulaşılabilirlik
  • Güven
  • Tecrübe
  • Sürekli destek

➡️ Kurumsal SEO’da Blog İçeriklerinin Önemi

Blog İçerikleri: İş yaptığınız sektörün uzmanı iseniz internet üzerindeki yazılarınızda çeşitli kaygılarınız olacaktır. Sitede bilgilerinizi diğer insanlarla paylaştığınızı düşünebilirsiniz.  Bu sizi kötü duruma düşürmez aksine sektörünüzdeki insanların bilgilerinizden faydalanmaları için onlara danışmanlık yapmanızı bile sağlayabilir. Sitenizde yayınlanacak bilgilerin kaliteli olması ücretsiz olarak bilgilerinizi sunmak gibi düşünülmemelidir. Çünkü eğer güven sağlarsanız, onların sorunlarını çözerseniz, sitenizde olmayan bir içerik için sizden teklif alabilirleryardım alabilirlerTelefon numaralarını verebilirler, onlara bir şey satmak için ikna edebilirsiniz.

Lafı uzatmadan ve insanları sıkmadan yaşadığınız deneyimlerinizi paylaşırken, yazılarınıza bir sıcaklık katmak, insanların sizi ve yazılarınızı sevmesini sağlamakta etkili olacaktır. Yazınızı yazarken karşılıklı bir görüşmede sorulan soruları düşünün. Bir ürün yada hizmet sunuyorsanız, insanların neden size güvenmesi gerektiğini kendinizden emin bir şekilde ve yazılarınızı sade bir dille, konuyu iyi anlatan, Google için değil de kullanıcılar, ziyaretçiler için yazılmış bir şekilde yazmalısınız. Lafı uzatmayın, anahtar kelimeler ne kadar önemli olsa da gelen ziyaretçiler anahtar kelimeleri okumak için gelmiyorlar. Ziyaretçilere anahtar kelimeleri kullanarak cevapları yalın verin ve abartmayın. Kapınızdan içeri giren bir müşteriye sürekli aynı kelimeleri söylemiyorsanız, burada da söylemeyin.

Birçok SEO danışmanı sadece Google sıralamanızla ilgilenir. “SEO danışmanlığı nasıl yapılır?” sorusu henüz tam anlaşılmış değillerdir. SEO çalışmaları sadece backlink ve anahtar kelime ile alakalı değildir.

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

➡️ Sitenizdeki Eksiklikleri Analiz Edin

1️⃣ Sıkça Sorulan Sorular

İçeriklerinizde veya sitenizde bazı soruları cevaplamamış olabilirsiniz. Böyle bir durumda kullanıcılar, aradığını bulamadığı için sitenizden çıkabilirler. Bunun olması hem satışlarınızı, hem sıralamalarınızı hem de markanızın değerini etkileyebilir. Bu yüzden “müşteri ben olsaydım ne sorardım?” şeklinde düşünüp, o soruların cevaplarını Sıkça Sorulan Sorular şeklinde bir alanda bu soruları cevaplayabilirsiniz.

2️⃣ Şirket Haberleri

Katıldığınız seminer ve toplantılar, yurt içi ve yurt dışı fuar tanıtımları, fuar gezileri, yeni çalışanlarla ilgili duyurular gibi haberler sunmanız şirketinizin faal olduğunun kanıtıdır. Bu tarz haberler yapmak ülkemizde ön yargı ile bakılan uygulamalardır. İnternet üzerinde iyi yerlere gelen firmaları incelediğinizde haber bölümlerinin güncel olduğunun analizini yapmak için SEO uzmanı olmaya gerek yoktur. Sadece sektörünüzde arama yapıp, ilk sayfadaki rakiplerinizi inceleyin. Eğer içerikleri güncel değilse, Türkiye’nin en iyi firmaları da olsalar, sıralamada o firmayı geçmeniz pek zor olmayacaktır.

3️⃣ Portföy

Yıllardır değişmeyen en önemli şeydir. Dostlar bizi birde internette görsün misali. “Bakın ne kadar harika iş çıkartıyoruz” demenin yoludur. Kullanıcıların yaptığınız şeyi görmesi onları internette ikna etmek için en önemli şeydir. Yaptığınız işin kalitesi, tasarım çizgileriniz, firmanıza dair her şey yaptığınız işte saklıdır, sizin imzanızı taşır. Bu yüzden portföy eklemek sitenizdeki en büyük boşluğu doldurur.

4️⃣ Müşteri Yorumları

Müşterilerinizin sizi seviyorum demesi kadar sitenizi canlı ve sıcak gösterecek başka bir şey daha olabilir mi ? Şirketiniz hakkında müşterilerinizin yorumlarını, onlardan izin alarak, fotoğraflarıyla, adlarıyla, internet siteleriyle birlikte sitenize eklemeniz potansiyel müşterileriniz için bir hayli etkileyici olacaktır.

5️⃣ Site İçerikleri

“Hizmetlerimiz”, “Hakkımızda” ve benzer sayfalar düzenli güncelleme gerektirmez. Belirli aralıklarla site içerisinde yer alan yazılarınız içinde o sayfalara link verirseniz daha iyi olacaktır. Son olarak alakalı konular için birbirlerine link verebilirsiniz. Bu sayede arama motorları yazdığınız yazıyı eski konunun devamı ya da alt konular gibi görecektir.

➡️ Özetle, Neden “Kurumsal SEO Danışmanlığı”?

 
İnternet üzerinden büyük işletmelerle rekabet edemeyeceğinizi düşünüyorsanız, unutmamalısınız ki insanların %50’sinden fazlası, çeşitli ülkelerde yerel işletmeleri bulmak ve o işletmenin kalitesini anlamak için Google verilerini tercih ediyor.

İşletme bilgilerinizi ve içeriklerinizi girip bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Arama motorları için bir optimizasyon yaptıysanız eğer, rakiplerinizden daha saygın görüneceğinizi ve daha önde olacağınızı unutmayın.

Güçlü bir web sitesi oluşturmak için arama motoru optimizasyonu çalışmalarının her detayının kapsamlı olması büyük bir önem taşır. Mükemmel görünümlü bir web siteniz olabilir lakin sabit bir içerikle hiç bir yere ilerleyemezsiniz. Güçlü bir web içerik stratejisi kolay değildir ama yüksek hitleri görmek istiyorsanız esastır. Tabiki kurumsal seo çalışması yapmak bu kadarla bitmez lakin, her başlangıç güzeldir.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Fiyatları

Her şirket ve sektöre göre fiyatlar değişebileceği için lütfen bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alınız.

İletişime Geçin
0850 346 4806

Pzt-Cum / 09:00 - 18:00
Cumartesi / 11:00 - 16:00

sales@corazu.com

Satış öncesi ve genel sorularınız için iletişim kanalı.

Destek Talebi

Müşteri Paneli üzerinden destek talebi oluşturabilirsiniz.

Hemen Ara: 0530 044 4806 Scroll to Top