Google Ads

Google Ads Yönetimi ve Danışmanlık Hizmeti ile doğru kitleye doğru şekilde reklam verilsin. Dönüşüm odaklı kurulan ve veriye dayalı bir şekilde yönetilen Google Ads kampanyaları ile bütçenizi en doğru şekilde kullanılsın ve daima pozitif ROI (yatırım getirisi) elde edin.

Google Ads yönetimi ve danışmanlığı hizmeti ile Google reklamlarınızda, aynı bütçeyle daha fazla verim alın. Veriye dayalı ve dönüşüm odaklı reklam kampanyaları ile dijital pazarlama çalışmalarınızı ölçümleyerek yapalım.

Google Ads Nedir?

Arama motoru pazar payının yaklaşık %80’ine sahip olan Google’da bir gün içerisinde neredeyse 4 milyar arama yapılıyor. Google bu büyük trafiği kullanarak, işletmelere web trafiklerini, satışlarını potansiyel kitlelerini ve dönüşüm oranlarını artırabilmeleri için büyük bir fırsat sunuyor. SEO ve SEM dijital pazarlamayı araştırmamış kişilerce sıklıkla karıştırılsa da SEM, yani arama motoru pazarlaması ile dakikalar içerisinde sonuç almak mümkün olurken SEO ise uzun vadeli bir plan olarak karşımıza çıkıyor. Google Ads, işletmelerin çeşitli reklam yöntemleriyle hedef kitlelerine ulaşmalarını sağlıyor.

Google Ads Ne İşe Yarar?

Bir önceki paragrafta da belirttiğimiz gibi Google Ads işletmelerin ya da organizasyonların arama motoru pazarlaması yöntemiyle hedef kitlelerine çok daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar. SEM SEO’ya oranla daha maliyetli olsa da özellikle internet üzerinden hizmet ya da ürün satışı yapmak isteyen kişiler için mutlaka tercih edilmesi gereken bir pazarlama yöntemidir. Eğer SEM kampanyalarınızı CORAZU’ya teslim ederseniz, daha düşük maliyetlerle çok daha yüksek dönüşüm oranlarına sahip olabilirsiniz.

Google Ads Reklam Türleri Nelerdir?

Arama Ağı Reklamları

CORAZU, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi inceledikten sonra size en uygun anahtar kelimeleri belirler ve böylece ürün ve hizmetlerinizi doğrudan alakalı bir kitleye tanıtır. Optimizasyon süreci sonrasında yüksek dönüşümlere düşük maliyetlerle ulaşırsınız.

Görüntülü Reklam Ağı

Görüntülü reklam ağı sayesinde ürünleriniz ve hizmetleriniz yüz binlerce farklı internet sitesinde sergilenebilir. Tabii CORAZU da bu fırsatı kaçırmaz! Doğrudan hedef kitlenize yönelik veriler ile kurgulanmış reklam kampanyaları dönüşümlerinizi artırır.

Alışveriş Reklamları

Alışveriş reklamları, klasik reklamlara oranla daha karmaşık bir optimizasyon sürecine sahiptir. Alışveriş reklamlarında anahtar kelimeler yerine internet sitenizdeki ürün verileri kullanır. Gerekli optimizasyonlar CORAZU tarafından raporlanır.

Video Reklam Ağı

Bazen videolar bir ürünü ya da hizmeti tanıtmak için en iyi seçenek olabilir. Tabii hedef kitleyi ikna etmek için de! CORAZU, video reklamlarında da doğrudan verilere odaklanarak bu reklamlardan maksimum dönüşüm elde etmeyi amaçlar.

Google Ads Reklam Yönetimi Nasıl Yapılır?

Adım 1 - Mevcut Google Ads Kampanyalarınızın Analizi (eğer aktifse)

CORAZU, bir Google Ads kampanyası oluştururken öncelikle danışanıyla iletişim kurarak, projenin mevcut durumunu ve danışanının hedeflerini belirler. Eğer halihazırda aktif olan bir Google Ads kampanyası bulunuyorsa, CORAZU bu kampanyanın uygunluğunu inceler ve oluşturacak olduğu kısa dönem, yani 3 aylık stratejiye uyum sağlayıp sağlayamayacağını ölçümler. Eğer mevcut kampanya iyi bir performans sergiliyor ve CORAZU’nun stratejisiyle uyuşuyorsa, bu kampanya da oluşturulacak stratejiye dahil edilir. Ancak ilgili kampanyada problemler bulunuyor ya da olağandan daha fazla harcamaya sebep oluyorsa, kampanya iptal edilir ve CORAZU’nun kurguladığı strateji ile daha başarılı ve daha az maliyetli kampanyalar devreye sokulur.

CORAZU, mevcut kampanyaların uygun olup olmadığını incelerken şu konuları inceler:

 • ➡️ Var olan kampanyanın genel yapısı ve bu kampanyayla hedeflenen, reklam olarak gösterilen sayfalar.
 • ➡️ Reklamlarda kullanılan anahtar kelimeler ve anahtar kelime eşleşmeleri.
 • ➡️ Negatif anahtar kelime listesi.
 • ➡️ Kampanya ayarları.
 • ➡️ Teklif verme stratejileri.
 • ➡️ Kampanyada kullanılan metinlerin kalitesi ve hedef kitleyi harekete geçirip geçirmediği.
 • ➡️ Kullanılan reklam türü.
 • ➡️ Mevcut kampanya verileri.

Eğer mevcut kampanyada her şey yolunda gidiyor ve stratejimiz ile uyuşuyorsa, bu noktada sizler ile bir görüşme düzenleyecek ve onayınıza bu kampanyanın da dahil edildiği bir strateji sunacağız.

Mevcut kampanyaların eksik kaldığı durumlarda yeni ve destekleyici kampanyalar kurgulamaktan geri durmayacak ve mevcut kampanyalarınıza %100 oranında uyum sağlayan yeni kampanyalara imza atacağız. Tabii tüm bu kampanyaları detaylarıyla size sunacak ve fikirlerimizin uyuştuğundan emin olacağız.

Adım 2 - Google Ads Kampanyalarının Yeniden Ayarlanması ve Optimize Edilmesi

Google Ads kampanyalarının başarıya ulaşmasındaki en önemli faktörlerden biri; ilgili kampanyanın ilk adımdan itibaren doğru ve uygun bir şekilde kurgulanmış olmasıdır. CORAZU tarafından oluşturulan ilk Google Ads kampanya stratejisi, farklı bir talebiniz olmadığı sürece 3 aylık bir süreci kapsayacaktır. Bu sürecin 3 ay olmasının temel sebebi; ilgili sektörü ve hedef kitleyi ölçümlemek, kampanya sürecince elde edilen verilerle mevcut kampanyaları desteklemektir. Kampanya stratejilerimizi kurguladıktan sonra tüm bilgileri sizinle paylaşacağız ve sizin de onayınız ile stratejik kurgularımızı eyleme dökmeye başlayacağız. Bu süreçte şu adımları takip edeceğiz:

 • ➡️ İnternet sitenizde pazarlamak istediğiniz farklı ürün ya da hizmet sayfalarının tamamına odaklanan, titiz bir anahtar kelime seçimiyle hedefe nokta atışı ulaşan ve hem hedef kitlenize hem de sunduğunuz ürün ya da hizmete uygun bir reklam türüyle donatılmış bir dizi kampanya kümesi oluşturacağız.
 • ➡️ Kampanyalarımızı kurgularken işletmenizin ürün ve hizmetlerine en uygun anahtar kelimeleri ve anahtar kelime kümelerini belirleyeceğiz. Elde edeceğimiz veriler her ne kadar geniş olursa olsun, bunları hedef kitleniz ve işletmeniz özelinde filtreleyerek sizin için en iyi dönüşüm oranlarını sağlayabilecek anahtar kelimeleri tespit edeceğiz.
 • ➡️ Anahtar kelime tekliflerini olabildiğince trafik odaklı kurgularken aynı zamanda bütçenizle de uyumlu olduğundan emin olacağız. Teklif oranlarının günlük ve aylık bütçe harcama politikasını belirlerken sizler ile iletişim halinde olacağız.
 • ➡️ Anahtar kelime analizi sırasında bir hayli titiz davranacağımızdan, negatif anahtar kelime listesine neredeyse hiç ihtiyaç duymayacağız. Ancak kampanya sürecince dönüşüm sağlamadığına emin olduğumuz kelimeler ya da kelime grupları var ise, bunları negatif anahtar kelime listesine ekleyerek gereksiz harcamaların önüne geçeceğiz.
 • ➡️ Kampanya metinlerinizi kurgularken, eğer siz de anlaşma sağlarsanız bir dijital içerik ajansı olan İçerikly ile iş birliği içerisinde olacağız. Hazırlanan metinlerin harekete geçirici ve dönüşüm yaratmaya teşvik edici olduğundan emin olacağız. Bunu hem rakiplerinizin kampanyalarını inceleyerek hem de hedef kitlenizi göz önünde bulundurarak gerçekleştireceğiz.
 • ➡️ Kampanya sürecine kampanya gidişatını 3 günlük ve haftalık periyotlarla inceleyeceğiz. Böylece eğer gerçekleştirilebilecek bir iyileştirme var ise hızlı bir şekilde aksiyon alabileceğiz.

 

Adım 3 - Dönüşüm Takibi ve Remarketing Takip Pikselinin Kurulumu

Google Ads hesaplarının ve reklam kampanyalarının dönüşüm takibi gerçekleştirmek, her zaman kritik bir öneme sahiptir. Reklam kampanyaları her ne kadar profesyonel bir şekilde kurgulanırsa kurgulansın, zaman zaman gerek teknik gerekse de müşteri bazlı problemlerle karşılaşılabilir. Hatta rakibiniz bütçenizi tüketmek amacıyla reklamlarınızı hedefliyor dahi olabilir! Bu sebepten CORAZU, danışanlarının Google Ads hesaplarını yakından takip etmek amacıyla ilgili internet sitesinde bir takip pikselinin bulunduğundan emin oluyor. Böylece hem performans bazında hem de teknik konularda reklam kampanyalarının tümü anlık olarak incelenebiliyor.

Remarketing ve dönüşüm takibi gibi konular için, Google Tag Manager ya da Google Analytics’i Google Ads hesabınıza entegre edeceğiz. Böylece hem hedef kitlenizin reklam kampanyalarımıza nasıl tepkiler verebildiğini görebilecek hem de kampanyaların başarısını çok daha detaylı bir şekilde analiz edebileceğiz. Unutmayın, çoğu reklam kampanyası ilk adımda asla mükemmel değildir. Reklam kampanyaları, veriler ile beslendikçe mükemmelleşir. CORAZU olarak ilk etapta 3 aylık bir strateji kurgulamamızın temel sebebi ise hedef kitlenize ve sektörünüze dair veri elde edebilmektir.

Adım 4 - Google Ads Kampanyalarınızın Yönetimi

Google Ads kampanyalarını kurgulamak ve bu kampanyaları yayına almak merdivenin yalnızca ilk basamağıdır. Bir reklam kampanyasını başarıya ulaştıran asıl şey; ilgili kampanya ile sürekli yakından ilgilenmek ve bu kampanyanın başarılı bir performans sergilediğinden emin olmaktır. CORAZU, özellikle büyük çaplı kampanyalarda düzenli incelemeler gerçekleştirir. Her ne kadar büyük bir efor kaybı gibi gözükse de bu inceleme süreci reklam kampanyalarınızın sağlığı ve performansı açısından bir hayli önemlidir.

Google Ads kampanyalarını kurgulamak ve bu kampanyaları yayına almak merdivenin yalnızca ilk basamağıdır. Bir reklam kampanyasını başarıya ulaştıran asıl şey; ilgili kampanya ile sürekli yakından ilgilenmek ve bu kampanyanın başarılı bir performans sergilediğinden emin olmaktır. CORAZU, özellikle büyük çaplı kampanyalarda düzenli incelemeler gerçekleştirir. Her ne kadar büyük bir efor kaybı gibi gözükse de bu inceleme süreci reklam kampanyalarınızın sağlığı ve performansı açısından bir hayli önemlidir.

 • ➡️ CORAZU, analizlerinde ilk sıraya anahtar kelime incelemesini koyar. TGM ya da Analytics ile çok daha detaylı bir şekilde gerçekleştirilebilen bu analiz sayesinde, mevcut kampanyalarımız için daha etkili olabilecek ya da düşük performans sergileyen kelimeleri tespit edebilir ve bunlar hakkında aksiyon alarak mevcut durumu daha iyi bir noktaya taşıyabiliriz.
 • ➡️ İkinci sırada ise teklif optimizasyonları yer alır. Eğer rakiplerimiz onları geçtiğimiz için tekliflere daha fazla bütçe ayırıp SERP’te bizim reklamlarımızın önüne geçmişe, sizler ile iletişime geçerek vereceğiniz direktifler doğrultusunda yeni bir bütçeleme planı oluştururuz. Böylece SERP’te mümkün olduğunda üst sıralarda yer almayı başarabiliriz.
 • ➡️ Üçüncü sırada ise bütçe analizi yer alır. Danışanlarımızın projelerini tıpkı kendi projelerimiz gibi gördüğümüzden, yapılan harcamalar karşısında elde edilen kar bizim için bir hayli önemlidir. Eğer mevcut kampanyalarımız danışanımıza yeterli bir kar oranı sağlamıyor ve bütçe konusunda sıkıntı yaşanıyorsa, danışanımız ile bir toplantı düzenleyerek bu konuda hızlı aksiyonlar alırız ve kampanyanın en iyi koşullarda sürdürüldüğünden emin oluruz.
 • ➡️ Analizimizin dördüncü basamağında bulunan reklam metinlerinin incelenmesi, oldukça önemli bir adımdır. CORAZU reklam metinlerini hazırlarken her ne kadar hedef kitleyi göz önünde bulundursa da ortak bir hedef kitlenin dahi birbirinden oldukça farklı yönleri bulunabilir. Örneğin; elektrikli scooter gibi bir ürün %90 oranında genç bir kitleye hitap ederken ofis sandalyesi gibi bir ürün çok farklı yaş gruplarına ve farklı demografik özelliklere hitap edebilir. Reklamlara tıklama oranını ölçümleyerek mevcut kampanya metinlerini değiştirmeyi her zaman göz önünde bulundurabiliriz.

Adım 5 - Açılış Sayfasının, Google Ads İçin Uygun Hale Getirilmesi

CORAZU aracılığıyla hedef kitlelerine doğrudan ulaşarak dönüşüm elde etmek isteyen kullanıcıların en çok sorduğu sorular arasında “Google Ads kampanyalarımdan ne kadar bir süre içerisinde dönüşüm elde edebilirim?” sorusu yer alır. Aslında bu sorunun yanıtı, önceki başlıklar altında pek çok kez farklı şekillerde verilmiştir. Ancak bu başlık altında inceleyeceğimiz Landing Page, yani açılış sayfası, dönüşüm oranları üzerinde diğer faktörlerin büyük bir çoğunluğundan daha fazla etkiye sahiptir. Bütçe optimizasyonu, reklam metni stratejisi, teklif stratejisi ve benzeri ayarlamalar, reklam kampanyalarımızın minimum harcamayla SERP’te üst sıralarda yer almasını ve kullanıcıların ilgisini çekmesini sağlar. Açılış sayfaları ise elde ettiğimiz bu düşük maliyetli kullanıcı ilgisini dönüşüme çevirebilen tek unsurdur.

Yani internet siteniz için kurgulanan Google Ads kampanyaları ne kadar iyi optimize edilmiş olursa olsun, eğer açılış sayfası hedef kitle göz önünde bulundurularak dönüşüme teşvik edici bir şekilde kurgulanmamışsa, düşlediğiniz dönüşüm oranlarını elde etmeniz bir hayli zor olacaktır.

Kolon sonu

Birlikte Yazdığımız Başarı Hikayeleri

Başarı Hikayeleri

parklila
ParkLila
ovb sistemi
OvB Sistemi®

Google Ads Reklam Verme Fiyatları

Google Ads'te reklam vermek istiyorum, ne kadar öderim?

Google Ads reklamlarının ücreti, reklam verilecek sektöre ve sektördeki reklam veren işletme sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Bazı sektörlerde reklam başına 0.20 tl gibi bir ücretlendirme dahi mümkün olurken özellikle lüks tüketim sektörlerinde reklam ücretlendirmeleri 10 tl ile 20 tl arasında olabiliyor.

Google Ads’te oluşturulan kampanyalara yapacağınız ödeme, sektörünüz kadar kampanyaların ne kadar iyi optimize edilmiş olmasına bağlı olarak da değişiklik gösterebiliyor. Gerçekleştirilen optimizasyon çalışmaları doğrudan reklam ücretlerinde büyük değişiklikler sağlamasa da artan dönüşüm oranları, maliyetinize oranla daha yüksek kar elde etmenizi sağlıyor.

Eğer sizler de işletmenizin yüksek ROI oranlarına sahip olmasını istiyorsanız, Google Ads kampanyalarınızın kurulumu ve yönetimi için Corazu’yu tercih edebilirsiniz.

Yaptığımız İşin Fiyatları

Fiyatlandırma

Tanışma Paketi

$ 250

 • Reklam Hesabının Kurulumu
 • Anahtar Kelime Araştırması
 • Negatif Anahtar Kelimeler
 • 5 Reklam Kampanyası
 • Arama Ağı Reklamları
 • Görüntülü Reklam Ağı
 • 1 Remarketing Kampanyası
 • Dönüşüm Takibinin Kurulması
 • 4 Hafta Boyunca Optimizasyon
 • Yeni Hesaplara 150₺ Kupon

KOBİ Paketi

$ 500

 • Tek Seferlik Reklam Kurulumu
 • Anahtar Kelime Araştırması
 • Negatif Anahtar Kelimeler
 • 5 Reklam Kampanyası
 • Arama Ağı Reklamları
 • Görüntülü Reklam Ağı
 • Google Haritalar Reklamları
 • 1 Remarketing Kampanyası
 • Dönüşüm Takibinin Kurulması
 • 1 Ay Boyunca Optimizasyon
 • Banner Tasarımı Dahil
 • Yeni Hesaplara 150₺ Kupon

Premium Paket

$ 1000

 • Premium Kurulum
 • Anahtar Kelime Araştırması
 • Negatif Anahtar Kelimeler
 • Sınırsız Reklam Kampanyası
 • Arama Ağı Reklamları
 • Görüntülü Reklam Ağı
 • Videolu Reklam Ağı
 • Google Haritalar Reklamları
 • Sınırsız Remarketing Kampanyası
 • Dönüşüm Takibinin Kurulması
 • 1 Ay Boyunca Optimizasyon
 • Banner Tasarımı Dahil
 • Video Reklam Prodüksiyonu
 • Yeni Hesaplara 150₺ Kupon
 • Ayda 500₺ Hediye Harcama