Facebook Reklam Yönetimi ve Danışmanlık Hizmeti ile sosyal medyayı yeni silahınız haline getirin!

Facebook Reklam Yönetimi ve Danışmanlık Hizmeti ile Facebook üzerinden düşük reklam maliyetleri ile yüksek dönüşüm oranları elde edin. Corazu tarafından kurgulanan etkili Facebook Reklamları ile potansiyel müşterilerinizi bularak dönüşümlerinizi artırın.

facebook reklam yönetimi ve danışmanlığı

facebook reklam hizmeti

CORAZU, 5 yıldır çeşitli dijital pazarlama hizmetleri veren bir dijital pazarlama ajansıdır. Facebook Reklam yönetimi hizmeti ile onlarca işletmenin büyümesini ve dönüşümlerini artırmasına yardımcı olmuştur. Bölgesel, ulusal ve global reklamlar ile potansiyel müşterinizi bulmanızı sağlar.

Trafik
Reklamları

Bazen markanız dönüşüme ya da etkileşime değil, yalnızca marka bilinirliğine ihtiyaç duyar. Bu gibi durumlarda CORAZU markanız için trafik reklamlarını kurgular.

Dönüşüm
Reklamları

Eğer hizmetiniz ya da ürününüz için daha yüksek dönüşüm oranlarına sahip olmak istiyorsanız, Facebook Google Ads’ten daha cazip bir kanal olabilir!

Potansiyel Müşteri Reklamı

Müşteri ağınızı genişletmek ve sadık müşteri sayınızı artırmak istiyorsanız, CORAZU bu konuda da reklamlarınızda en düşük maliyeti ve en yüksek verimliliği hedefleyecektir.

Lead-Gen
Reklamları

Eğer yeni bir ürün ya da yeni bir hizmetinizi tanıtıyorsanız, etkileşim dönüşümden daha önemli olabilir. CORAZU sayesinde etkileşimleriniz tavan yapacak!

Facebook Reklamları Nedir?

Facebook reklamları, adından da anlaşılabileceği üzere Facebook sosyal medya platformu üzerinde yayınlanan reklamlara denir. Tıpkı Google Ads’te olduğu gibi Facebook’ta da birden çok reklam çeşidi vardır. Bu reklam çeşitleri, reklam yapma gerekçeniz ile uyumlu bir şekilde kullanıldığında, ilgili kampanyanız Google Ads kampanyalarına oranla çok daha maliyetsiz ve çok daha verimli olabilir.

Facebook Reklamları Ne İşe Yarar?

Facebook reklamları, doğrudan Facebook ile bağlantılı olduğundan kimi zaman Google Ads’ten daha geniş amaç yelpazesine sahip olabilir. Örneğin, eğer henüz yeni bir markaysanız ve yeni müşteri elde etmek ya da satış yapmak haricinde marka bilinirliğinizi artırmak istiyorsanız, hedef kitlenizi ayarladıktan sonra yalnızca markanızı tanıtmak için dahi bir reklam kampanyası kurgulayabilirsiniz. Tabii Facebook reklamları sayesinde internet reklamlarının yegane amacını, yani yeni müşterilere ulaşmayı ve dönüşüm oranlarınızı artırmayı da hedefleyebilirsiniz.

ovb sistemi başarı hikayesi

OvB® Sistemi, 360° derece dijital pazarlama kampanyaları ile %200 ROI artışı!

Web tasarım hizmetiyle başladık ve OvB® Sistemi’nin tüm dijital pazarlama operasyonlarını üstlendik. SEO çalışmaları, içerik pazarlaması, Google Ads lead-gen hedefli arama ağı reklamları ile çalışmanın 3.ayından itibaren %200 ROI oranına ulaştık.

% 0
ROI Artışı
+ 0 K
Organik Ziyaretçi

TÜM ADIMLAR

Facebook Reklam Hizmetinde Neler Yapılıyor?

analiz

Adım 1 - Facebook Reklamlarının İşletmenize Uygun Olduğundan Emin Oluyoruz

Başlık her ne kadar ilk okunduğunda garip gelse de bazı işletmeler için Facebook pek de efektif bir reklam kanalı olmuyor. Özellikle genç nesli hedefleyen ürün ya da hizmetleri satışa sunuyorsanız, Facebook’tan elde edeceğiniz dönüşüm oranlarının diğer reklam kanallarına oranla daha düşük olması olağan olacaktır.

Ancak hedeflediğiniz kitlenin Facebook’u yoğun olarak kullandığını tespit edersek, bu işletmeniz için oldukça büyük bir fırsat olacaktır. Çünkü, Facebook’un dünya çapında neredeyse 2 milyarı aşan kullanıcı sayısı ve reklam maliyetlerinin Google Ads’e oranla bir hayli düşük olması Facebook’u pek çok işletme için cazip kılar.

Facebook’un olumlu ve olumsuz taraflarından bahsettikten sonra, bir not düşmek istiyoruz. Facebook, işletmeniz için büyük bir fırsat olabilir, ancak yalnızca reklam kampanyalarınız doğru bir şekilde yönetildiği sürece. CORAZU, sosyal medya reklamlarında uzmanlaşmış ekibi ile reklam kampanyalarınızın sağlığından ve performansından emin olur.

Adım 2 - İşletmenizin Hedeflerini ve İşletmenizi Analiz Ediyoruz

İşletmeniz için bir Facebook reklamları kampanyası kurgulamadan önce, sizinle iletişime geçerek öncelikle işletmenizin dinamiklerini, sonrasında ise işletmenizin hedeflerini öğreniyoruz. Facebook reklamları her ne kadar başarılı kurgulanmış olursa olsun, eğer işletmenizin sahip olduğu dinamikler bu reklam kampanyalarında göz ardı edilmişse, yüksek dönüşüm oranlarına erişmek pek de mümkün olmayacaktır. CORAZU tam da bu sebepten bir projeye başlamadan önce danışanının işletmesini derinlemesine analiz ederek, olası tüm sıcak noktaları belirler ve danışanı için maksimum performans gösteren reklam kampanyaları kurgular.

teknik seo
içerik üretimi

Adım 3 - Facebook Reklamları Stratejinizi Kurguluyoruz

Artık işletmenizin tüm dinamiklerini, ürünlerini ve hizmetlerini biliyor, üstelik hedef kitlenizi de yakından tanıyoruz. Analiz sonrasında elde ettiğimiz verilerden de faydalanarak, işletmeniz için minimum maliyet ile maksimum dönüşüm vadeden Facebook Reklamları stratejisi kurgulayacağız. Ayrıca strateji oluşturma sürecinde stratejimizin tüm noktalarından sizi de haberdar edeceğiz. Böylelikle bütçenizin tam olarak nereye ve ne için harcandığını anlayabilecek, her şeyin iyi gittiğinden emin olabileceksiniz.

Adım 4 - Facebook Reklamlarınızı Oluşturuyoruz

Facebook reklamları stratejinizi kurguladıktan sonra sıra tüm bu stratejiyi reklamlara dökmeye geliyor. Reklam oluşturma sürecinde teknik konular haricinde diğer konular da bir hayli önemli oluyor. CORAZU, İçerikly gibi kuruluşlarla sürekli bir iş birliği içerisinde bulunduğundan, Facebook reklamlarınızı yaratırken görsel ve yazılı dokümanlarda, harekete geçirici metinlerde, tıklamaya ve satın almaya teşvik edici butonlarda tamamen profesyonel bir yaklaşım sergileyebiliyoruz. Böylece oluşturmuş olduğumuz reklamların dönüşüm yaratma olasılığı klasik reklamlara oranla bir hayli fazla oluyor.

Ayrıca CORAZU olarak Facebook reklamlarınız için birden fazla varyasyon oluşturuyoruz. Böylece hangi varyasyonun daha iyi bir performans sergilediğini anlayabiliyor ve işletmeniz için daha uygun olan reklam ögelerini seçebiliyoruz.

facebook reklam oluşturma
facebook reklam optimizasyonu

Adım 5 - Facebook Reklamlarınızı Optimize Ediyoruz

Facebook Reklamları ne kadar ustaca kurgulanırsa kurgulansın, mutlaka optimizasyona ihtiyaç duyacaktır. Hedeflenen kitleler genellikle ortak davranışlar sergileme eğiliminde olsa da bazı hedef kitlelerde bu durum farklı olabilir. Ayrıca coğrafi konum gibi etmenler de reklam kampanyalarımızın performansını etkileyebilir. Reklamlar yayınlandığı sürece belirli aralıklarla bu reklamları analiz ediyor, gerçekleştirilebilecek iyileştirmeler konusunda hızlı aksiyonlar alıyoruz. Böylece hem maliyetin minimum seviyelerde seyrettiğinden emin oluyor hem de reklamlarınızın performansını yükseltiyoruz.

Adım 6 – Sonuçlarınızı İnceliyoruz

Facebook reklamları stratejinizi kurguladıktan sonra sıra tüm bu stratejiyi reklamlara dökmeye geliyor. Reklam oluşturma sürecinde teknik konular haricinde diğer konular da bir hayli önemli oluyor. CORAZU, İçerikly gibi kuruluşlarla sürekli bir iş birliği içerisinde bulunduğundan, Facebook reklamlarınızı yaratırken görsel ve yazılı dokümanlarda, harekete geçirici metinlerde, tıklamaya ve satın almaya teşvik edici butonlarda tamamen profesyonel bir yaklaşım sergileyebiliyoruz. Böylece oluşturmuş olduğumuz reklamların dönüşüm yaratma olasılığı klasik reklamlara oranla bir hayli fazla oluyor.

Ayrıca CORAZU olarak Facebook reklamlarınız için birden fazla varyasyon oluşturuyoruz. Böylece hangi varyasyonun daha iyi bir performans sergilediğini anlayabiliyor ve işletmeniz için daha uygun olan reklam ögelerini seçebiliyoruz.

reklam performans analizi

HİZMET DETAYLARI

Facebook Reklam Yönetimi Hizmetine Neler Dahil?

kampanya analizi

Reklam Kampanyası Analizi

CORAZU, mevcut reklam kampanyalarınızın analinizi gerçekleştirerek bu kampanyalardaki iyileştirilebilecek noktaları tespit eder ve raporlar.

reklam kampanyası kurulumu

Reklam Kampanya Kurulumu

CORAZU, gerekli analizleri gerçekleştirdikten sonra işletmenizin dinamiklerine uygun düşük maliyetli ve yüksek performanslı kampanyalar kurgular.

kampanya yönetimi

Reklam Kampanya Yönetimi

CORAZU, kurgulamış olduğu kampanyaları düzenli aralıklarla analiz ederek tüm sıcak noktaları belirler ve iyileştirmeler konusunda hızlı aksiyonlar alır.

dönüşüm takibi

Dönüşüm Takibi Kurulumu

Dönüşüm takibi modülünün kurulumu sayesinde reklam kampanyalarınızın işletmenize ne kadar dönüşüm yarattığını daha detaylı görüntüleyebilirsiniz.

remarketing kurulumu

Remarketing Pikseli Kurulumu

Remarketing pikseli sayesinde internet sitenizi ziyaret eden kullanıcıların karşısına Facebook’ta da çeşitli kampanyalar çıkarabilirsiniz ve marka bilinci oluşturabilirsiniz.

açılış sayfası optimizasyonu

Açılış Sayfası Optimizasyonu

CORAZU, açılış sayfalarınızı inceleyerek yapılabilecek tüm UI ve UX iyileştirmelerini raporlar. Böylece açılış sayfalarınız çok daha yüksek bir performans sergileyebilir.

FİYATLANDIRMA

Facebook Reklam Verme Fiyatları

fiyat

Facebook'ta reklam vermek istiyorum, ne kadar öderim?

Facebook’ta reklam vermek istiyorsanız, kurgulayacağınız kampanyaların ücretleri hedef kitlenizin boyutuna ve reklam hedeflerinize oranla artacak ya da azalacaktır.

Facebook’taki reklam kampanyalarının ücretleri, CORAZU’nun gerçekleştirdiği optimizasyon sayesinde bir hayli aşağıya çekilebilir. Bu optimizasyonlar sayesinde yalnızca reklamlarınızın maliyetleri azalmayacak, aynı zamanda reklamlarınızdan elde ettiğiniz verim de bir hayli artacaktır.

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook reklam kampanyalarınız ile CORAZU'da görev alan, deneyimli ve uzman Sosyal Medya pazarlamacıları ilgilenecek.

Facebook reklamları, işletmeniz için reklamı yayınladığımız anda ya da daha sonrasında dönüşüm kazandırmaya başlayabilir. Bu süre zarfı, hedeflediğiniz kitle ve satışa sunmuş olduğunuz ürün ya da hizmet ile bağlantılıdır.

Sözleşmemizde belirtmiş olduğumuz süre tamamlandıktan sonra bizimle çalışmamayı tercih edebilirsiniz.

Reklam kampanyamızı başlattıktan sonra gerçekleştireceğimiz düzenli analizler sonrasında eğer düşük performans gösteren kelimeler tespit edersek, bu kelimeleri kampanyadan çıkarabilir ve yerine yenilerini ekleyebiliriz.

Hayır, Facebook reklamlarınızın yönetimi için bizlere hesabınızın şifresini vermeniz gerekmiyor. Facebook reklam paneline bizi sınırlı yetkiler ile eklemeniz, reklamlarınızı kontrol etmemiz için yeterli olacaktır.

sıkça sorulan sorular

Hazırsanız teklif alın.

Aşağıdaki teklif formunu doldurarak Facebook Reklam Yönetimi ve Danışmanlığı hizmetiyle ilgili size özel fiyat teklifini alabilirsiniz. Satış ekibi 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.

Hemen Ara: 0530 044 4806 Scroll to Top