Dijital Pazarlama Blogu

içerik

8 Adımda İnternet Siteniz İçin Kaliteli İçerik Üretimi

İçerikler, SEO sürecinin vazgeçilmez bir parçası olmakla birlikte arama motorları tarafından gerçekleştirilen her güncellemeyle içeriklerin önemi daha da artıyor. SEO uyumlu içerik üretmek klavye sahibi olan herkes tarafından gerçekleştirilebiliyor olsa da içeriğin kalitesini belirleyen birçok husus bulunuyor. Hem kullanıcılar hem de arama motorları tarafından beğenilen SEO uyumlu içeriklerin nasıl üretildiğini merak ediyorsanız doğru sayfadasınız.
Devamını Oku
FAQ Schema (Sıkça Sorulan Sorular) Nasıl Yapılır? 4

FAQ Schema (Sıkça Sorulan Sorular) Nasıl Yapılır?

Google, artık “beklemede” olmayan ve kullanıma hazır olan SSS şemasını (FAQ Schema) doğrulamak için yapısal veri test aracına güncelleme de yaptı. FAQ Schema nedir? Konu Başlıkları FAQ Schema nedir?FAQ Schema JSON nasıl eklenir? Google’ın geliştiriciler sitesine göre, “Sık Sorulan Soru (SSS) sayfası, belirli bir konuyla ilgili soruların ve cevapların bir listesini içerir. Düzgün işaretlenmiş SSS […]
Devamını Oku
html5-semantik-elementler

HTML5 Semantik Elementler ve HTML5 SEO Etiketleri

HTML5 SEO Konu Başlıkları HTML5 SEOHTML5 nedir?HTML5 ile SEO Arasındaki BağlantıSemantik element nedir?HTML5 Semantik Elementler ve İşlevleriHTML5 Semantik Elementler Gerçekten Seo Çalışmalarıma Katkı Sağlayacak Mı? Her sitenin WordPress olmayacağının farkındayız, bu yüzden bu rehberi WordPress olmayan sitelerde SEO nasıl yapılır konusuna odaklıyoruz. HTML bir yazılım dili değildir, SEO yapılacak kısmı kodsal düzenlemelerle yapılır. WordPress’te her […]
Devamını Oku
seo nasıl yapılır

3 Ana Adımda Etkili SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Seo çalışması yaptırmanın yararlarını ve size getirisini her yazımızda anlatmaya çalıştık. internet sitesi sahibi olan kişileri ve firmaların kesinlikle yaptırması gereken bu çalışmanın en büyük getirisi şüphesiz müşteridir. Bunun nedeni, bu hizmeti alan internet siteleri herkesin sıklıkla kullandığı arama motorlarında ilk sıralarda olan siteleridir.
Devamını Oku
remarketing nedir

Remarketing (Yeniden Pazarlama) Nedir?

Dijital pazarlamanın son zamanlar içerisinde en çok kullanılan özelliklerine sahip olan Remarketing (Yeniden Pazarlama) Nedir?. Bazı dijital pazarlamalar arasında ihtilafa neden olan Remarketing'in faydalı mı yoksa zararlı mı olduğu tartışılma konuşu oluyor.
Devamını Oku
içerik pazarlaması nedir

İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik pazarlamasını kısaca şu şekilde tarif edebiliriz. Açık bir şekilde hedef koyularak istenilen kitleye ulaşmak için ve bu kitlenin dikkatini çekmek için ilgili ve istikrarlı içerik oluşturarak dağıtma yaklaşımıdır. İçerik pazarlaması yapan kişiler ilk önce içerik yazarlığı yaparak konu hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar.
Devamını Oku
2020'ye Uygun Influencer Marketing Nedir, Nasıl Yapılır? 14

2020’ye Uygun Influencer Marketing Nedir, Nasıl Yapılır?

Günümüzde markalar çok farklı pazarlama ve tanıtım stratejileri ile ürünlerini satışa sunuyorlar. Dijital dünyanın gelişmesi ile birlikte çok farklı yol ve yöntemler izleyerek ürünlerini müşterilerin beğenilerine sunuyorlar ve klasik reklam ve pazarlama yöntemlerinin demode olmasıyla ya da çok dikkat çekmemesi nedeniyle marka sahipleri de farklı yollara başvurarak insanların dikkatini ve ürünün tanıtımını yapmaya başlamalarını sağladı.
Devamını Oku