OvB Sistemi®

Hizmet

SEO | Web Tasarım | Google Ads | İçerik Pazarlaması

Başlangıç

23 Mart 2019

Bitiş

23 Eylül 2019

İnternet Sitesi

ovbsistemi.com

ovb sistemi

Amaç:

OvB Sistemi® projeye başlamadan önce organik görünürlüğü ve ücretli görünümü hiç olmayan bir okul yönetim sistemiydi. Bu da OvB için aslında büyük bir eksikti çünkü binlerce aramadan gelen potansiyel müşteriyi yakalayamıyorlardı. Aynı zamanda internet siteleri de mobil uyumlu olmayan, herhangi bir on-page SEO çalışması olmayan bir siteydi. Bu yüzden amaç web arayüzlerini yenileyip SEO + Google Ads ile ziyaretçi ve telefon araması + form doldurma işlemi artışını sağlamaktı.

Öncesi

  • Web tasarımları mobil uyumlu değildi ve herhangi bir SEO ayarlaması yoktu.
  • Alan adı olarak ovb.systems kullanılıyordu ancak bunun ziyaretçi açısından zorluk yaratacağı söylendi ve TLD bir uzantı olan .com’a geçildi.
  • Organik ziyaretçi yoktu. İçerik yoktu.
  • Google Ads kullanılmıyordu.

Sonrası

1 haftalık bir web tasarım sürecinden sonra mobil uyumlu, on-page SEO ayarlaması iyi yapılmış bir internet sitesi kuruldu. Yeni bir domainle başlandığı için SEO süreci bir hayli zorlu olacaktı. Özellikle EAT güncellemesinden sonraya denk geldiği için çalışmaların etki etmesi biraz süre aldı.

Web tasarımı, CORAZU tarafından yapıldığı için teknik SEO olarak problemsiz bir süreç yaşandı. SEO çalışması olarak branding ve backlink çalışmalarına ağırlık verildi. Aynı zamanda da içerik pazarlaması ile güçlendirildi.

Gerek içeriklerin dağıtılması, gerek potansiyel müşterilerin bulunmasının hızlandırılması için Google Ads hizmeti de eklendi. Bununla birlikte bir Landing Page hazırlandı ve bir iletişim formu konuldu.

Yapılan çalışmalar sonrasında aşağıdaki istatistikler elde edildi.

  1. Aylık organik ziyaretçi artış oranı ortalaması -> %1300,
  2. Aylık organik sayfa görüntülenmesi oranı ortalaması -> %920,
  3. 6 aylık yatırım getirisi (ROI) oranı -> %180