Mobil Uygulamanızın Sıralamalarını Artık Düşünmeyin!

Google Play Store veya AppStore sıralamalarınızı artık düşünmenize gerek yok! UX incelemesi, mağaza sayfası düzenlemesi ve birçok özel çalışma ile uygulamanız milyonlara ulaşsın!

app store optimizasyonu aso
appstore optimizasyonu hizmeti

ASO (App Store Optimizasyonu) Nedir?

ASO, İngilizceden gelen App Store Optimization kalıbının kısaltmasıdır. Türkçeye App Store Optimizasyonu olarak geçmiştir.

Mobil uygulama mağazaları büyük şirketlerce domine edildiğinden uygulamanızın bunların arasından sıyrılıp kendini göstermesi için yoğun bir efor sarf edilmesi gerekiyor. Uygulamanızın başarılı bir sıralama elde edebilmesi için düzenli ve istikrarlı bir biçimde ASO işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor. CORAZU, App Store Optimizasyonu (ASO) konusunda kullanıcılara profesyonel hizmetler sağlıyor. Uygulamanız ne kadar potansiyel sahibi olursa olsun uygulamanıza yönelik başarılı bir ASO çalışması gerçekleştirilmediği sürece sıralamalarda üst noktaya yerleşmesi imkansıza yakın oluyor.

App Store Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Aynı sorunu sadece siz yaşamıyorsunuz. Mobil uygulama geliştiricileri, uygulama marketinin büyük şirketler tarafından domine edildiği bu dönemde çok çaresiz hissediyor. Bu sorunun çaresi belli: ASO çalışması

ASO Nasıl Yapılır?

  1. Anahtar kelime araştırması detaylı ve titiz bir şekilde gerçekleştirilir.
  2. Uygulamanıza ve hedef kitlenize en uygun anahtar kelimeler seçilir.
  3. Mağaza sayfası belirlenen anahtar kelimelere göre optimize edilir.
  4. Başlıklar ve açıklamalar hem potansiyel hedef kitlenize hem de algoritmalara yönelik hazırlanır.
  5. Uygulama ikonu ve uygulama görselleri modern ve kullanıcıların dikkatini çekecek tarzda hazırlanır.
  6. ASO konusundaki en önemli etkenlerden birisi uygulamayı indiren kullanıcının uygulamayı bir süre telefonunda tutması ve kullanmasıdır. Bu doğrultuda uygulamanın eksikleri ve sorunları belirlenir, raporlama işlemi gerçekleştirilir.
  7. Kullanıcılar, uygulama hakkında inceleme ve değerlendirme yazmaya teşvik edilir.
  8. Uygulama için Landing Page oluşturulur ve çeşitli linkler ile landing page desteklenir.
app store optimizasyonu
aso hizmeti

ASO Çalışması Sizi Yükseltir

Yapacağımız tüm işlemlerle birlikte amacımız mobil uygulamanızın ilerleyen süreçte organik bir ivme kazanmasını sağlıyoruz. Uygulamanızı UI & UX açısından inceleyerek buna göre bir rapor hazırlıyoruz, uygulama ikon ve ekran görüntüsü gibi grafik işlerini yapıyoruz, mağaza sayfanızı rakiplerinize göre ve anahtar kelime analizi raporumuza göre optimize ediyoruz. Bu şekilde uygulamanız diğer tüm uygulamalardan öne çıkıyor ve ilk sayfaya geldikten sonra organik ivmeye sahip oluyor.

Sizi Arayalım

İletişime Geçin

Adres

Duygulu Sokak 26/A, Altındağ/Ankara

Eposta

Telefon

Sosyal Medya

Scroll to Top